Ubaydullayev Mirzoxid Murodilovich iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirining o‘rinbosari — Mahallabay ishlash va tadbirkorlikni rivojlantirish agentligi direktori lavomizimiga tayinlandi. Bu haqda «Gazeta.uz»ga vazirlik axborot xizmati xabar berdi.
Mirzoxid Ubaydullayev 1976 yilda Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahrida tug‘ilgan, ma’lumoti oliy. 1999 yilda Farg‘ona politexnika institutini tamomlagan. Shuningdek, Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy biznes maktabida tahsil olgan.
O‘z faoliyatini 1999 yilda Farg‘ona shahar Qirguli tuman hokimligi moliya bo‘limi budjet bo‘yicha iqtisodchisi sifatida boshlagan.
2005 yildan Farg‘ona viloyati G‘aznachilik boshqarmasi tizimida turli lavozimlarni egallab kelgan.
2014−2015 yillarda Farg‘ona viloyati hokimligi moliya boshqarmasi boshlig‘i.
2015- 2016 yillarda Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisining o‘rinbosari lavozimida ishlab kelgan.
2016−2020 yillarda Farg‘ona viloyati Marg‘ilon shahar hokimi.
2020−2021 yillarda Farg‘ona viloyati hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari — viloyat iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.
Tayinlovga qadar, Mirzoxid Ubaydullayev Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahri hokimi lavozimida ishlagan.

Мирзохид Муродилович Убайдуллаев назначен заместителем министра экономического развития и сокращения бедности Узбекистана — директором Агентства по работе махаллабай и развитию предпринимательства, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Минэкономразвития.
До назначения он с февраля 2021 года работал хокимом Ферганы.
Мирзохид Убайдуллаев (1976 года рождения) родился в Ферганском районе. Окончил Ферганский политехнический институт (1999), Высшую школу бизнеса при Кабмине (2013). Является членом партии УзЛиДеП.
Ранее работал заместителем хокима Ферганской области по вопросам финансов, экономики и сокращения бедности — начальником Главного управления экономического развития и сокращения бедности (2020−2021), хокимом Маргилана (2016−2020), заместителя председателя Комитета по бюджету и экономическим реформам Законодательной палаты Олий Мажлиса (2015−2016), начальника Финансового управления хокимията области (2014−2015), начальника Управления казначейства области (2010−2014) и другие.
В начале декабря президент анонсировал создание Агентства по работе махаллабай и развитию предпринимательства на базе приёмных премьер-министра и Агентства по развитию предпринимательства. Помощники хокимов начнут работать с 1 января, к каждому району (городу) прикрепят сотрудников госорганов и банков. Они отправятся в годичную командировку с сохранением должности и зарплаты. Лучших наградят знаком «Реформатор Нового Узбекистана».