Ishonch yorlig‘i nusxasini topshirish marosimidan so‘ng vazir elchini O‘zbekistonga tayinlangani munosabati bilan tabriklab, yuksak va mas’uliyatli faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat chog‘ida tomonlarni qiziqtirgan sohalarda O‘zbekiston-Janubiy Koreya maxsus strategik sherikligining dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Oliy darajadagi uchrashuvlarda erishilgan kelishuvlarni har tomonlama amalga oshirish muhimligi qayd etildi.
Diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 30 yilligi va O‘zbekistonda koreys diasporasi tashkil topganining 85 yilligini nishonlash bo‘yicha «O‘zaro almashinuv yili» doirasida bo‘lib o‘tadigan tadbirlar jadvali ko‘rib chiqildi.

Министр иностранных дел Узбекистана Абдулазиз Камилов 18 марта принял нового посла Республики Корея Ким Хи Санга, сообщила пресс-служба МИДа.
Посол вручил министру копии верительных грамот. Абдулазиз Камилов поздравил дипломата с назначением в Узбекистан и пожелал успехов на высоком и ответственном посту.
«В ходе беседы обсуждены актуальные вопросы узбекско-южнокорейского особого стратегического партнёрства в сферах, представляющих взаимный интерес», — говорится в сообщении.
Стороны рассмотрели график мероприятий в рамках «Года взаимных обменов» по празднованию 30-летия установления дипломатических отношений и 85-летия проживания корейской диаспоры в Узбекистане.
Предыдущим послом Республики Корея в Ташкенте был Кан Чжэ Квон. Он завершил миссию в феврале.
«Газета.uz» публиковала статью Кан Чжэ Квона, посвящённую важным годовщинам, которые отмечаются в 2022 году.