O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Turkiya prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an 29−30 mart kunlari rasmiy tashrif bilan O‘zbekistonda bo‘ladi. Bu haqda davlat rahbari matbuot xizmati xabar qildi.
Oliy martabali mehmon tashrif doirasida oliy darajadagi O‘zbekiston-Turkiya strategik sheriklik kengashining ikkinchi yig‘ilishida ishtirok etadi, deyiladi xabarda.
Qayd etilishicha, O‘zbekiston va Turkiya yetakchilari o‘tkazadigan muzokaralarning kun tartibidan ikki tomonlama do‘stlik va strategik sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlash, mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish masalalari o‘rin olgan.

Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган 29−30 марта посетит Узбекистан с официальным визитом, сообщила пресс-служба главы Узбекистана Шавката Мирзиёева.
Основным пунктом программы пребывания высокого гостя является участие в работе второго заседания узбекско-турецкого Совета стратегического сотрудничества высшего уровня.
В повестку дня переговоров лидеров Узбекистана и Турции включены вопросы развития и укрепления двусторонних отношений и расширения многопланового сотрудничества между странами.
В центре внимания будут вопросы продвижения совместных проектов кооперации в области торговли, инвестиций, инноваций, промышленности, логистики, туризма и других отраслях экономики, а также продолжения активной реализации программы культурно-гуманитарного обмена.