Ushbu tadbirni bezash uchun 1 milliondan ortiq tirik va 800 mingdan ortiq sun’iy gullardan foydalaniladi, deyiladi hokimlik xabarida.
Maydonda ulkan daraxtlar — yapon sakurasi, Madagaskar baobabi va o‘zbek chinorining sun’iy nusxalari to‘liq o‘lchamda, shuningdek «Yangi O‘zbekiston» bog‘ida qad ko‘targan stela shaklidagi minora ham o‘rnatilib, namoyish etiladi.
Festival hududida bolalar uchun ko‘ngilochar maskanlar, fudkortlar, ko‘plab foto va selfi uchun maydonchalar tashkil etiladi. Bundan tashqari, xonadon va landshaft o‘simliklari va dala-hovli mebel jihozlarining ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tishi kutilmoqda.

Хокимият Ташкента 6−8 мая проведет Tashkent Flower Fest на площади позади Национальной библиотеки имени Алишера Навои.
Для оформления этого мероприятия будет использовано более 1 миллиона живых и более 800 тысяч искусственных цветов, подчеркнули в хокимияте.
На площади будет представлена инсталляция из деревьев-гигантов — японской сакуры, мадагаскарского баобаба и узбекской чинары, а также копия стелы парка «Янги Узбекистон».
На фестивальной площадке будут организованы детские развлекательные площадки, фуд-корты, несколько фото- и селфи-зон. Ожидается также выставка домашних и ландшафтных растений и дачной мебели.