Bosh prokuratura matbuot xizmati ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan kelinning qaynonasi tomonidan o‘ldirilgani haqidagi ma’lumotga izoh berdi.
Xabarda aytilishicha, 5-may kuni soat 10:00 atrofida Toshkent viloyatida 1955-yilda tug‘ilgan ayol o‘zining kelini (1985-yilda tug‘ilgan, uch nafar farzandi bor) bilan o‘rtada o‘zaro kelishmovchilik chiqqan. Janjal oqibatida qaynona oshxona pichog‘i bilan uning ko‘krak qafasiga bir marta zarba bergan.
Ayol og‘ir tan jarohatlari bilan shifoxonaga yetkazilgan. U shifokorlar yordamiga qaramay, 9 may kuni vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 104-moddasi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Ayblanuvchiga nisbatan qamoqqa olish tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llandi.

Пресс-служба Генеральной прокуратуры Узбекистана прокомментировала информацию об убийстве свекровью своей невестки, появившуюся в социальных сетях.
Как говорится в сообщении, 5 мая примерно в 10:00 в Ташкентском районе женщина (1955 г. р.) в ходе разногласия и ссоры с невесткой (1985 г. р., имела троих детей) кухонным ножом нанесла ей удар в область грудной клетки.
С полученным телесным повреждением женщина была доставлена в больницу. Несмотря на помощь врачей, 9 мая она скончалась.
По факту инцидента возбуждено уголовное дело по статье 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса. В отношении обвиняемой выбрана мера пресечения в виде заключения под стражу.