Akmaljon Mahmudaliyev Navoiy viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari etib tayinlandi. Bu haqda viloyat hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.
U 2017 yildan buyon hokim o‘rinbosari lavozimida ishlab kelgan Sa’dullo Istamovning o‘rnini egalladi.
Akmaljon Mahmudaliyev 1974 yilda tug‘ilgan. Tayinlovga qadar 2018-yildan buyon Farg‘ona viloyati Uchko‘prik tumani hokimi lavozimida ishlab kelgan.
Ma’lum qilinishicha, u 1995 yilda Samarqand kooperativ institutining buxgalteriya hisobi fakultetini, 2005 yilda Toshkent kimyo-texnologiya institutining don va don mahsulotlarini qayta ishlash texnologiyasi fakultetini tamomlagan.
2009−2013 yillarda Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat don inspeksiyasi Farg‘ona hududiy bo‘limi bosh davlat don inspektori, 2013 yil sentabr oyidan 2018 yil iyun oyiga qadar inspeksiya boshlig‘i o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan.

Акмалжон Азимжонович Махмудалиев назначен заместителем хокима Навоийской области по вопросам сельского и водного хозяйства. Об этом сообщила пресс-служба областной администрации.
На этом посту он сменил Садулло Тошпулатовича Истамова, работавшего замхокима с 2017 года.
Акмалжон Махмудалиев (1974 года рождения) до этого назначения с 2018 года занимал должность хокима Учкуприкского района Ферганской области.
По данным сайта хокимията Навоийской области, он в 1995 году окончил факультет бухгалтерского учёта Самаркандского кооперативного института, в 2005 году — факультет технологии переработки зерна и зерновых продуктов Ташкентского химико-технологического института.
С 2009 по 2013 год работал главным государственным зерновым инспектором Ферганского областного отделения Государственной зерновой инспекции, а с сентября 2013 года по июнь 2018-го — заместителем начальника инспекции.