Favqulodda vaziyatlar vazirligi ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan Toshkent shahri Mirobod tumanidagi Farg‘ona yo‘li ko‘chasida sodir bo‘lgan yong‘in haqidagi videoga munosabat bildirdi.
Chorshanba kuni soat 09:03da Toshkent shahar favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Toshkent shahar Mirobod tumani, Farg‘ona yo‘li ko‘chasida joylashgan Evos ovqatlanish oshxonasida yong‘in bo‘layotganligi to‘g‘risida xabar kelib tushgan.
Yong‘in oqibatida binoning taxminan 60 kvadrat metr maydonda tomi hamda oshxona jixozlari yongan, fuqarolarning tan jarohati olish va halok bo‘lish xolatlari qayd etilmagan.

В Министерстве по чрезвычайным ситуациям прокомментировали видео пожара на улице Фергана йули в Мирабадском районе Ташкента, распространившиеся в социальных сетях.
В среду, 22 июня, в 9:03 в Управление по чрезвычайным ситуациям Ташкента поступило сообщение о возгорании в ресторане быстрого питания Evos.
Спасатели прибыли на место в 9:12. На месте происшествия работали четыре пожарно-спасательных экипажа.
Пожар был локализован в 9:24 и потушен в 9:37.
Огонь повредил около 60 кв. м строения. Сообщений о пострадавших или погибших не поступало, добавили в МЧС.