Interpolning O‘zbekistondagi Milliy markaziy byurosi xodimlari Toshkentda Turkiya fuqarosini qo‘lga oldi, deb xabar berdi byuro matbuot xizmati.
U muhrlarga qasddan zarar yetkazish va narkotik moddalarning noqonuniy aylanishi bilan bog‘liq huquqbuzarlik uchun qidiruvga berilgan.
O‘zbekiston Bosh prokuraturasi tomonidan ekstraditsiya qilish to‘g‘risidagi so‘rov qanoatlantirilgandan so‘ng, qo‘lga olingan shaxs Toshkent xalqaro aeroportida Interpolning Anqara Milliy markaziy byurosi xodimlariga topshirildi.

Сотрудники Национального центрального бюро Интерпола в Узбекистане задержали в Ташкенте гражданина Турции, сообщила пресс-служба бюро.
Он разыскивался за совершение должностных преступлений, связанных с умышленным повреждением печатей и незаконным оборотом наркотических средств.
После удовлетворения Генеральной прокуратурой Узбекистана ходатайства об экстрадиции и прибытия группы сопровождения из Турции, задержанный был выдан представителям Национального центрального бюро Интерпола Анкары в международном аэропорту Ташкента.