2 noyabr kuni uch kishi — Islom M. (1999 yilda tug‘ilgan), Akmal R (2000) va Fotih K. (2005) oldindan tanishi hisoblangan Daniel A. (1993) bilan o‘zaro og‘zaki janjallashib qolgan.
Shu kuni soat taxminan 21:00 larda ular Shayxontohur tumanida yashaydigan Daniel A.ning uyiga bostirib kirib, unga hujum qilgan va urib tan jarohati yetkazgan. Fotih K. mazkur jarayonni videoga olgan, so‘ng, IIBBning qayd etishicha, «layk yig‘ish maqsadida» ijtimoiy tarmoqlarda tarqatib yuborgan.
Holat yuzasidan Shayxontohur tumani IIO FMB Tergov bo‘limi tomonidan Jinoyat kodeksining 105-moddasi (qasddan badanga o‘rtacha og‘ir shikast yetkazish) va 142-moddasi (fuqarolarning turar joyi daxlsizligini buzish) alomatlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В социальных сетях распространилось видео, на котором двое входят в дом и избивают парня, находившегося внутри. ГУВД Ташкента прокомментировало ситуацию.
2 ноября три молодых человека — Ислом М. (1999), Акмаль Р. (2000) и Фотих К. (2005) поссорились со своим знакомым Даниэлем А. (1993).
В этот же день в 21:00 они ворвались в дом к Даниэлю А., проживающему в Шайхантаурском районе, напали на него и избили. Фотих К. снимал это всё на видео, а потом выложил в соцсетях, чтобы «собрать лайки», отметили в ГУВД.
Следственный отдел при ОВД Шайхантахурского района возбудил уголовное дело по статье 105 (умышленное средней тяжести телесное повреждение) и статье 142 (нарушение неприкосновенности жилища граждан) Уголовного кодекса Узбекистана.