Toshkentning Yangixayot tumani «Yangi turmush» mahallasida Megapolic Building kompaniyasi tomonidan 2021 yilda foydalanishga topshirilgan yangi turar joy binosining tomida noqonuniy qurilish aniqlandi. Bu haqda O‘zbekiston Qurilish vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
E’lon qilingan fotosuratlarda bir nechta oynasi bor, tomi profnastildan qilingan pishiq g‘ishtli qurilishni ko‘rish mumkin.
Xabarda qayd etilishicha, mazkur uyga xizmat ko‘rsatuvchi boshqaruv tashkilotlarining bir necha bor ogohlantirishlari ham mulkdorlarni ushbu fikrdan qaytarmagan.
Ayni daqiqalarda mulkdorlarga nisbatan ma’muriy chora ko‘rilib, noqonuniy qurilmalarni 15 kun ichida bartaraf etish bo‘yicha ko‘rsatmalar berilmoqda. Mulkdorlar ko‘rsatmalarga amal qilmagan taqdirda, jinoiy javobgarlikka tortiladi.

В Янгихаётском районе Ташкента в махалле «Янги турмуш» на крыше новостройки, сданной в 2021 году компанией Megapolic Building, обнаружена незаконная постройка. Об этом сообщила пресс-служба Министерства строительства Узбекистана.
На опубликованных фотографиях видно строение из жжёного кирпича с несколькими окнами и крышей из профнастила.
В сообщении говорится, что «неоднократные предупреждения компании, управляющей данным домом, не смогли повлиять на решение собственников».
На владельца постройки наложен штраф. Выдано предписание о сносе строения в течение 15 дней. В случае игнорирования предписания владелец будет привлечён к уголовной ответственности.