23 mart kuni soat 01:55 atrofida Rishton tumanida yashovchi 36 yoshli D. D. o‘zi bilan rasmiy nikohdan o‘tmagan holda yashab yurgan 31 yoshli ayol M. B.ning hayotiga zomin bo‘lgan. Bu haqda O‘zbekiston Bosh prokuraturasi matbuot xizmati «Gazeta.uz»ga ma’lum qildi.
«Gazeta.uz» ma’lumotlariga ko‘ra, gap xonanda Dilmurod Daliyev haqida ketmoqda. Bosh prokuraturaning xabar berishicha, oilaviy janjal oqibatida erkak oshxona pichog‘i bilan ayolga bir necha marta pichoq urgan. Natijada marhuma olgan tan jarohatlari tufayli voqea joyida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 1-qismi (qasddan odam o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

23 марта примерно в 01:55 36-летний житель Риштанского района Д. Д. предположительно убил 31-летнюю сожительницу М. Б., которая проживала с ним без официальной регистрации брака. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана.
По данным «Газеты.uz», речь идёт о певце Дильмуроде Далиева. По данным ведомства, мужчина из-за семейной ссоры несколько раз ударил женщину кухонным ножом. В результате от полученных ранений она скончалась на месте происшествия.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 97 Уголовного кодекса (умышленное убийство).