7−19 aprel va 13−19 may kunlari O‘zbekistonning to‘qqizta shahrida (Toshkent, Samarqand, Navoi, Buxoro, Urganch, Nukus, Farg‘ona, Andijon va Namangan) Yoshlar ishlari agentligi va Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi ko‘magida yirik tadbirlardan biri bo‘lgan “Ta'lim va kasb — 2023” ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi. Ko‘rgazmada abituriyentlar o‘zlari uchun dunyoning 50 dan ortiq yetakchi universitetlaridan birida o‘qish, ish qidirayotganlar esa halqaro nufuzli kompaniyalarda ishlash imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Ko‘rgazma mehmonlarini nimalar kutmoqda?
Ish beruvchilar va univesitet vakillari bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot. qilish imkoniyati Ko‘rgazmada Rossiya, Slovakiya, Turkiya, Belarus, Qozog‘iston va boshqa davtlatlarning halqaro ta’lim muassasalari hamda O‘zbekistondagi xorijiy oliy ta’lim muassasalari filiallari va ish beruvchilar ishtirok etadi.
O‘zbekistondagi ilg‘or ko‘rgazma maydonchalaridan biri. International Hotel Tashkent va boshqa shaxarlarda Yoshlar markazlari — abituriyentlar va ish beruvchilar hamda oliy ta’lim muassalari va halqaro kompaniyalar vakillari uchun qulay bo‘lgan uchrashuv manzillari.
Xorijiy ta’lim va bo‘sh ish o‘rinlari bo‘yicha qiziqarli takliflar. Ko‘rgazmada xorijda o‘qish yoki O‘zbekistondagi xalqaro tashkilotlarda ishlash bo‘yicha qiziqarli takliflar bilan tanishish imkoniyati mavjud.
Tadbirda qabul komissiyalari xodimlari bilan tanishish va jahonga mashhur universitetlar yo‘nalishlarini tanlash imkoniyati bo‘ladi: Bucheon University, M.V. Lomonosov nomidagi MGU, MGIMO, Management Development Institute of Singapore in Tashkent (MDIST), Istanbul Aydin University, “Vыsshaya shkola ekonomiki”, Webster University, A.I. Gersen nomidagi Rossiya pedagogik universiteti, Cyprus International University va boshqa (50 dan ortiq) universitetlar.
Shuningdek, kasb blokida 2012 yilda tashkil etilgan mintaqadagi yirik va jadal rivojlanayotgan kompaniyalardan biri bo‘lgan Enter Engineering kabi xalqaro kompaniyalar ham qatnashadilar. Bugungi kunda Enter Engineering Markaziy Osiyoning neft-gaz, sanoat va qurilish bozorlarida o‘z o‘rnini ishonch bilan mustahkamlab kelmoqda.
“Ta'lim va kasb-2023” ko‘rgazmasiga tashrif buyurish bepul. Buning uchun quyidagi havola orqali ro‘yxatdan o‘tish kifoya.
Ko‘rgazma hamkorlari: Yoshlar ishlari agentligi, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, “Rossotrudnichestvo” vakilligi, Erasmus+ milliy ofisi, “Glavekspertsentr”, Eva Consulting konsalting agentligi va “Rosobrazovaniye”.

С 7 по 19 апреля и с 13 по 19 мая в Ташкенте, Самарканде, Навои, Бухаре, Ургенче, Нукусе, Фергане, Андижане и Намангане при поддержке Агентства по делам молодёжи и Министерства школьного и дошкольного образования состоится международная выставка «Образование и профессия-2023», благодаря которой абитуриенты смогут выбрать для себя учебное учреждение среди более 50 вузов-флагманов со всего мира, а соискатели достойную работу в престижной международной компании.
Что ждёт посетителей выставки
Прямое общение с представителями образовательных учреждений и работодателями. В выставке примут участие представители международных образовательных учреждений из России, Словакии, Турции, Беларуси, Казахстана и других стран, а также филиалы зарубежных вузов и работодатели в Узбекистане.
Одни из ведущих выставочных площадок в Узбекистане. International Hotel Tashkent и Центры молодёжи в других городах — удобные локации для встреч абитуриентов, соискателей и представителей вузов и международных компаний.
Интересные предложения зарубежного образования и вакансий. На выставке можно ознакомиться с интересными предложениями по обучению за рубежом или работой в международных организациях в Узбекистане.
На мероприятии вы сможете познакомиться с сотрудниками приёмных комиссий и выбрать направление известных всему миру вузах, таких как Bucheon University, МГУ имени М.В. Ломоносова, МГИМО, Management Development Institute of Singapore in Tashkent (MDIST), Istanbul Aydin University, Высшая школа экономики, Webster University, Российский педагогический университет имени А.И. Герцена, Cyprus International University и другие.
А также в блоке «Профессия» примут участие международные компании, такие как Enter Engineering — одна из крупнейших и динамично развивающихся компаний региона, созданная в 2012 году. Сегодня компания уверенно укрепляет свои позиции на рынке нефтегазового, промышленного и гражданского строительства в Центральной Азии.
Посещение выставки «Образование и профессия-2023» бесплатно. Всё, что нужно сделать — пройти регистрацию на: t.me/myfair_regbot
Партнёры выставки: Агентство по делам молодёжи, Министерство дошкольного и школьного образования, представительство «Россотрудничества», национальный офис Erasmus+, «Главэкспертцентр», консалтинговые компании Eva Consulting и «Рособразование».