Bu haqdagi qaror 7-aprel, juma kuni xalq deputatlari kengashi sessiyasida qabul qilindi. Hokimning birinchi o‘rinbosari vaqtinchalik lavozimga tayinlandi.
Kun.uz manbasiga tayanib xabar berishicha, Soliyev uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vaziri lavozimida ishlagan vaqtidagi holat bilan bog‘liq ish bo‘yicha tergovga jalb etilgan bo‘lishi mumkin.
Muzaffar Soliyev 2017-yil 5-iyuldan 2021-yil yanvarigacha uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vaziri lavozimida ishlab kelgan. Prezident uni “ishda yo‘l qo‘ygan xato-kamchiliklari, berilgan ogohlantirishlardan tegishli xulosa chiqarmagani” uchun ishdan bo‘shatgandi. Soliyev 2021-yil 15-yanvardan Nurafshon hokimi lavozimida ishlab kelayotgandi.

Хоким Нурафшана, административного центра Ташкентской области, Музаффар Салиев освобождён от занимаемой должности, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе областной администрации.
Решение принято в пятницу на сессии кенгаша народных депутатов. Временно исполняющим обязанности назначен первый замхокима.
Kun.uz со ссылкой на источник сообщает, что Салиев мог быть привлечён к следствию по делу, связанному с его предыдущей должностью министра жилищно-коммунального обслуживания.
Музаффар Салиев занимал пост министра жилищно-коммунального хозяйства с 5 июля 2017 года по январь 2021 года. Президент уволил его за «недостатки в работе, неоднократные предупреждения, по которым не были сделаны выводы». С 15 января 2021 года он работал хокимом Нурафшана.