1-maydan boshlab “O‘zbekneftgaz” kompaniyasiga qarashli avtomobillarga yoqilg‘i quyish shoxobchalarida AI-92 markali avtobenzinining narxi oshirilmaydi. Bu haqda Energetika vazirligi matbuot xizmati xabar qildi.
“UNG Petro MCHJ mas’ul xodimlari bu boradagi xabarni shoshma-shosharlik bilan, rahbariyat bilan kelishmasdan ijtimoiy tarmoqda e’lon qilgan va bu holat bo‘yicha ularga nisbatan tegishli choralar ko‘riladi”, — deyiladi xabarda.
Avvalroq, yakshanba kuni UNG Petro yoqilg‘i quyish shoxobchalari tarmog‘i Navro‘z bayrami arafasida e’lon qilingan Ai-92 benziniga berilgan chegirmalar 1-maydan boshlab to‘xtatilishi to‘g‘risida xabar berilgan edi. Mazkur xabar keyinroq o‘chirildi.

С 1 мая цена на бензин Аи-92 на заправочных станциях UNG Petro, принадлежащих компании «Узбекнефтегаз», повышаться не будет, сообщили в пресс-службе Министерства энергетики Узбекистана.
«Ответственные сотрудники UNG Petro поспешно опубликовали новость в социальной сети, не посоветовавшись с руководством, и в отношении них будут приняты соответствующие меры», — говорится в сообщении.
Ранее в воскресенье UNG Petro сообщила о прекращении с 1 мая скидки на Аи-92, которая была объявлена в преддверии праздника Навруз. Позже информация была удалена.