24-may kuni Click jamoasi 36-sonli ixtisoslashtirilgan maktabda tantanali tadbir tashkillashtirdi. O‘quvchilar uchun bayram dasturxoni yozildi. Animatorlar turli dasturlar, qiziqarli o‘yinlar va raqslar bilan bolajonlarni xushnud etishdi. Kam ta’minlangan bolajonlarga nogironlik aravachalari, qolgan barcha o‘quvchilarga esa esdalik sovg‘alari topshirildi.
25-may kuni aksiya ko‘zi ojiz bolalar ta’lim oluvchi 77-sonli ixtisoslashtirilgan maktabda davom etdi. Mazkur maktab o‘quvchilariga noutbuk va musiqiy asboblar sovg‘a qilindi. Barcha sovg‘alar o‘quvchilarning shaxsiy qiziqishlari va maqsadlaridan kelib chiqqan holda tanlangan: ularning ba’zilari IT sohasiga oid kasblarni egallashni orzu qilsa, boshqalari musiqachi bo‘lishni orzu qiladi. Click mazkur sovg‘alar kelajakda ushbu bolajonlarga muvaffaqiyat qozonishga imkon yaratishiga ishonch bildiradi.
28-may kuni Click kompaniyasi Aloha mental arifmetika musobaqasiga homiylik qildi. Bolakaylar tanaffus vaqtida animatorlar bilan vaqtni chog‘ o‘tkazishga va esdalikka 360 panoramali suratlar olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Aloha Mental Arithmetic — xalqaro aqlni rivojlantirish dasturi. Bugungi kunda mazkur dastur bo‘yicha 35 dan ortiq davlatda 4 mln dan ortiq bolalar o‘qib kelmoqda. Bu dastur bolalarda miyaning ikkala yarim sharini, hamda ijodiy salohiyatni rivojlantiradi, yashirin iste’dodlarini ochib beradi.
Mazkur o‘quv markazida ta’lim oluvchi bolalar matematik vazifalarni yuqori tezlikda yechishni o‘rganadilar, mantiqiy fikrlash qobiliyatini rivojlantiradilar va o‘zlariga bo‘lgan ishonchni oshiradilar. Ushbu ko‘nikmalar bolalarga ham ta’lim olishda, ham kelajakdagi hayotlarida asqatadi.
Click xayriyaning ahamiyati haqida
Dunyoda har bir bolakay teng imkoniyatlarga ega bo‘lishga loyiqdir, va ularning farovonligini ta’minlashda xayriya ishlari muhim o‘rin egallaydi. Bolalar — kelajakdir, demak har bir harakat ular uchun yaxshi hayotni ta’minlashga qaratilgan bo‘lishi lozim.
Xayriya ishlari bolajonlarga to‘siqlarni yengib o‘tishga, o‘ziga bo‘lgan ishonchni oshirishga yordam beradi, shu bilan birga bolalarda insonparvarlik, g‘amxo‘rlik kabi fazilatlarni shakllantirishga ko‘maklashadi.
Click barchani Bolalar himoyasi kuni bilan tabriklaydi. Bolalik yangi kashfiyotlarga, shod va esda qoluvchi onlarga to‘la bo‘lishini tilaydi. Har bir bolakayning hayoti mo‘’jizalarga, mehr-muhabbatga to‘la bo‘lishini tilab qoladi.

24 мая Click организовал торжественное мероприятие в специализированной школе №36. Для учеников был накрыт праздничный стол. Аниматоры развлекали детей различными программами, весёлыми играми и танцами. Дети из малообеспеченных семей получили в подарок инвалидные коляски, все остальные ученики также были награждены памятными подарками.
25 мая акция продолжилась в специализированной школе №77 для незрячих детей. Ученики этой школы получили ноутбуки и музыкальные инструменты. Подарки были выбраны с учётом их индивидуальных интересов, целей и предметов обучения — некоторые из них мечтают освоить профессии, связанные с IT-технологиями, другие же мечтают о карьере музыкантов. Click позаботился о том, чтобы каждый подарок стал реальным шансом на успешное будущее для этих неповторимых детей.
28 мая Click стала спонсором IV республиканских соревнований по ментальной арифметике Aloha Mental Arithmetic 2023. Кроме того, дети в перерывах между задачами имели возможность повеселиться с аниматорами и сделать панорамные 360 фотографии на память.
Aloha Mental Arithmetic — это международная программа умственного развития. На сегодняшний день по ней обучаются более 4 млн детей в более чем 35 странах мира. Эта программа гармонично развивает оба полушария ребёнка, выявляет скрытые таланты и развивает творческий потенциал, делая каждого ребёнка уникальным.
В результате посещения учебного центра дети учатся быстро и с высокой точностью решать математические задачи, развивают логическое мышление, концентрацию и память, а также обретают уверенность в себе. Этот фундаментальный набор навыков будет полезен детям как в учёбе, так и в будущей жизни.
Click о важности благотворительности
В мире, где каждый ребёнок заслуживает равные возможности, благотворительность играет ключевую роль в обеспечении их благополучия и комфорта. Ведь дети — это будущее и каждое действие должно быть направлено на создание лучшей жизни для них.
Каждый акт доброты имеет значение, ведь они помогают детям преодолеть преграды и обрести уверенность в себе. Благотворительность также учит детей состраданию и эмпатии, формирует у них ценности человеколюбия и заботы о других.
Click поздравляет всех с Днём защиты детей. Желает, чтобы детство было наполнено новыми открытиями, радостными и запоминающимся моментами. Компания желает, чтобы каждый ребёнок верил в чудо как можно дольше и был окружён любовью и заботой близких.