“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJga Zufar G‘iyasovich Narzullayev rais vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi. Bu haqda tashkilot matbuot xizmati xabar bermoqda. U faoliyatida sustkashlikka yo‘l qo‘ygani uchun ishdan olingan Husnutdin Xosilovning o‘rnini egalladi.
Zufar Narzullayev 1996-yildan O‘zbekiston temir yo‘l sohasidagi tarkibiy bo‘linmalarida turli rahbarlik lavozimlarida ishlagan.
2009 — 2016-yillarda temir yo‘l tizimida kapital qurilish direksiyasiga rahbarlik qilgan va elektrlashtirilgan “Angren — Pop” temir yo‘li qurilishida faollik ko‘rsatgan.
2016 — 2017-yillarda Jizzax viloyati hokimining birinchi o‘rinbosari bo‘lgan. 2017-yildan buyon “O‘zshahar qurilish invest” injiniring kompaniyasi direktori lavozimida ishlab kelayotgandi. 2014-yilda “Fidokorona mehnatlari uchun” ordeni bilan mukofotlangan.
Shuningdek, Vazirlar Mahkamasining tegishli qarori bilan Rahmetov Hikmatilla Narzullayevich “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruvi raisining birinchi o‘rinbosari etib tayinlandi.

И. о. председателя правления железнодорожной компании «Узбекистон темир йуллари», согласно постановлению правительства Узбекистана, стал Зуфар Гиясович Нарзуллаев. Об этом 14 июля сообщила пресс-служба компании.
На этом посту он сменил Хуснутдина Хасилова, руководившего компанией с февраля 2019 года (сначала в качестве исполняющего обязанности председателя). 11 июля президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев поручил уволить его за недостатки в работе.
Зуфар Нарзуллаев с 1996 года работал на разных руководящих должностях в структурных подразделениях железнодорожной сферы. В 2009—2016 годах возглавлял дирекцию капитального строительства железнодорожной сферы и принимал участие в строительстве электрифицированной железной дороги «Ангрен — Пап».
В 2016—2017 годах был первым заместителем хокима Джизакской области. С 2017 года занимал должность директора инжиниринговой компании «O‘zshahar qurilish invest». В 2014 году был награждён орденом «Fidokorona mehnatlari uchun» («За заслуги перед Отечеством»).
Как мы писали, вместе с Хуснутдином Хасиловым от должностей были освобождены председатель Комитета по автодорогам Абдурахмон Абдувалиев, глава «Узсувтаъминот» Сахиб Саифназаров и заместители министров водного хозяйства и транспорта Бахтиёр Камалов и Абдусамат Муминов.