Departamentning Zarafshon shahar bo‘limi tomonidan DXX va IIB xodimlari bilan hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbirda Zarafshon shahar tabiat resurslari inspeksiyasi boshlig‘i vazifasini vaqtincha bajaruvchisi N.Ya. fuqarolar N.H. va K.M.ni tanishlari yordamida tuman tibbiyot birlashmasi hamda Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi bo‘limiga ishga joylashtirib qo‘yish evaziga 2 500 AQSh dollarini olib, ushbu pullarni tanishi M.O.ga qoldirib, Zarafshon shahar 12-kichik tuman 51-uyning oldiga kelgan vaqtida ushlangan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 25, 168-moddasi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

В Зарафшане Навоийской области задержан временно исполнявший обязанности начальника инспекции природных ресурсов (ныне инспекция экологии) Н. Я, сообщила пресс-служба Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Узбекистана.
По данным ведомства, он получил 2500 долларов в обмен на трудоустройство двух граждан через своих знакомых в районном медицинском объединении и в отделе санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья. Чиновник был задержан после получения денег и передачи своему знакомому.
Возбуждено уголовное дело по статье 168 через статью 25 Уголовного кодекса (покушение на мошенничество). Ведётся следствие.