O‘zbekiston prezidenti matbuot xizmati “Gazeta.uz”ning Toshkentdagi Botir Zokirov va Navoiy ko‘chalari chorrahasida yo‘l o‘tkazgich qurilishi bahsli qaror ekani, loyiha qayta ko‘rib chiqilishi kerakligi haqidagi maqolasiga munosabat bildirdi.
“Shaharda o‘tkir tirbandlik muammosi turibdi. Va har yili vaziyat yomonlashmoqda. Agarda shunday loyiha bo‘lsa, uni ishlab chiqishga eng yaxshi mutaxassislar jalb qilinadi va, albatta, jamoatchilik fikri ham inobatga olinadi. Hozir esa qandaydir xulosa yoki taxminlar chiqarishga hali erta”, — dedi prezident matbuot kotibi Sherzod Asadov.
Bir kun muqaddam davlat rahbari matbuot xizmati prezident Shavkat Mirziyoyev poytaxtni aylana turib, ushbu ko‘chalar chorrahasida yo‘l o‘tkazgich qurish zarurligini ta’kidlagani haqida xabar bergan edi.
Loyiha “Gazeta.uz”dan tashqari, ijtimoiy-siyosiy va iqtisodiy mavzularda yozuvchi shaharliklar va bir qator internet faollari tomonidan ham tanqid qilindi:

В пресс-службе президента Узбекистана отреагировали на статью «Газеты.uz» о том, что строить путепровод на пересечении улиц Батыра Закирова и Навои в Ташкенте — спорное решение, которое должно быть пересмотрено.
«В городе остро стоит вопрос пробок. И с каждым годом ситуация усугубляется. Если и будет такой проект, то к его разработке будут привлечены лучшие специалисты и, естественно, будет учитываться мнение общественности. А сейчас делать какие-то выводы или предположения преждевременно», — заявил пресс-секретарь президента Шерзод Асадов.
Накануне пресс-служба главы государства сообщила, что президент Шавкат Мирзиёев во время поездки по столице подчеркнул необходимость строительства путепровода на пересечении этих улиц.
Помимо «Газеты.uz», с критикой проекта выступили урбанисты и ряд интернет-активистов, пишущих на общественно-политические и экономические темы: