Shu yilning fevral oyida u Samarqand viloyati Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlangandi.
Undan avvalroq Jabborov shu viloyatning mahalla va nuroniylarni qo‘llab quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i vazifasida faoliyat olib borgan.
Shavkat Mirziyoyev 11-iyul kuni o‘tkazgan videoselektorida hududida investitsiya ko‘rsatkichi qoniqarsizligi sababli 12 nafar hokimni ishdan bo‘shatish va Bosh prokuratura ularning faoliyatini tekshirishi bo‘yicha topshiriq bergandi. Bu rahbarlar orasida Payariq tumani sobiq hokimi Zafar Ergashev ham bo‘lgan.

Исроил Исмаилович Джабборов утверждён на должность хокима Пайарыкского района Самаркандской области. Об этом сообщила пресс-служба администрации региона.
До назначения Исроил Джабборов работал начальником главного управления занятости и сокращения бедности Самаркандской области.
Предыдущий хоким Пайарыкского района Зафар Эргашев, работавший на этому посту с августа 2021 года, в июле был освобождён от должности по поручению президента Узбекистана Шавката Мирзиёева вместе с хокимами городов Навои и Янгиюля, а также ещё 9 районов за неудовлетворительный инвестиционный климат.