Ijtimoiy tarmoqlarda yigit qizni mashinaga majburan o‘tirg‘izib olib ketmoqchi bo‘lgani aks etgan video tarqaldi.
Kadrlarda yigit va qiz yo‘l bo‘ylab ketayotganini ko‘rish mumkin. Ularga parallel holda Lacetti avtomobili ham sekin harakatlangan, keyin esa keskin burilib, qizning yo‘lini to‘sgan. Shu payt yigit qizni ushlab, mashinaga o‘tirishga majburlagan. Biroq qiz qochishga muvaffaq bo‘lgan, shundan so‘ng noma’lum shaxslar voqea joyidan ketgan.
Farg‘ona viloyati IIB matbuot xizmatining “Gazeta.uz”ga xabar berishicha, holat Marg‘ilon shahrida sodir bo‘lgan. Gumonlanuvchilarning shaxsi aniqlangan, ular ichki ishlar bo‘limiga taklif qilingan, — deyiladi boshqarma xabarida.
“Vaziyat viloyat IIB nazoratiga olindi. Holat bo‘yicha keyinroq qo‘shimcha ma’lumot taqdim etiladi”, — dedi “Gazeta.uz”ga viloyat IIB matbuot kotibi.

В социальных сетях появилась видеозапись, на котором молодой человек пытается силой усадить девушку в машину и увезти её.
На кадрах видно, как парень преследует девушку, которая идёт по тротуару. Параллельно им медленно едет автомобиль Lacetti, который затем резко поворачивает и преграждает девушке дорогу, а парень насильно заталкивает ее в машину. Однако девушке удалось вырваться, после чего неизвестные скрылись с места происшествия.
В пресс-службе УВД Ферганской области «Газета.uz» сообщили, что инцидент произошёл в Маргилане. Личности подозреваемых были установлены, «они были приглашены в ОВД города», отметили в УВД.
«Ситуация взята под контроль УВД Ферганской области. Дополнительная информация по данной ситуации будет предоставлена позже», — сообщил «Газете.uz» пресс-секретарь УВД области Усмонжон Шарипов.