Erkak mast holda jamoat tartibini buzgan: behayo so‘zlarni ishlatgan, qo‘shiqlar kuylagan va xuddi shu reysda uchayotgan qizni haqoratlagan", — deyiladi xabarda.
Toshkent aeroportlari qo‘riqlash bo‘limi inspektorlari unga nisbatan O‘zbekiston Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining 183-moddasi (mayda bezorilik) bilan bayonnoma tuzdi.
19-sentabr kuni Sergeli tuman sudi tomonidan ma’muriy huquqbuzarlik to‘g‘risidagi ish ko‘rib chiqilib, unga nisbatan BHMning 3 baravari — 990 ming so‘m miqdorida jarima belgilandi.

Гражданин России К. В., летевший из Санкт-Петербурга в Ташкент рейсом HY-634, был задержан в международном аэропорту Ташкента, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Департамента обеспечения безопасности на объектах транспорта и туризма МВД.
Будучи в нетрезвом состоянии, он нарушил общественный порядок: нецензурно выражался, пел песни и оскорбил девушку.
Инспекторы управления обеспечения безопасности аэропорта оформили в его отношении протокол по статье 183 (мелкое хулиганство) Кодекса об административной ответственности Узбекистана.
Сергелийский районный суд 19 сентября рассмотрел дело и назначил штраф в размере 3 базовых расчётных величин — 990 тысяч сумов.