O‘zbekistonning Avstriyadagi elchisi etib tayinlangan Baxtiyor Ibragimov Vena shahriga keldi, deb xabar berdi “Dunyo” axborot agentligi.
Bu lavozimga tayinlangunga qadar u Nyu-York shahrida O‘zbekistonning BMTdagi doimiy vakili (2017−2023) lavozimida ishlagan.
Baxtiyor Ibragimov 57 yoshda. Toshkent xalq xo‘jaligi institutini (hozirgi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti) tamomlagan.
1992-yildan TIV tizimida ish boshlagan. Vazirlik markaziy apparatida, shuningdek, O‘zbekistonning AQSh va Janubiy Koreyadagi elchixonalarida turli lavozimlarda ishlagan.
Baxtiyor Ibragimov 2020—2023-yillarda Venada elchi bo‘lib ishlagan Abat Fayzullayev o‘rniga Avstriyadagi diplomatik missiya rahbari etib tayinlandi. Fayzullayev, o‘z navbatida, endilikda Italiyadagi diplomatik missiyani boshqaradi.

Новым послом Узбекистана в Австрии стал Бахтиёр Ибрагимов, сообщило ИА «Дунё». До этого он служил постоянным представителем Узбекистана при ООН в Нью-Йорке (2017−2023 годы).
Бахтиёру Ибрагимову 57 лет. Он окончил Ташкентский институт народного хозяйства. Работу в системе МИДа начал в 1992 году. Трудился на разных должностях в центральном аппарате министерства, а также в посольствах Узбекистана в США и Южной Корее.
Предыдущим послом Узбекистана в Австрии был Абат Файзуллаев (2020−2023 годы). Накануне сообщалось о его назначении послом в Италии.