Departamentning Guliston tuman bo‘limi tomonidan DXX va IIB xodimlari bilan hamkorlikda Yangiyer shahar A.Jomiy MFY hududida o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida ikki nafar fuqaro qo‘lga olindi.
Ularning yonida 33 dona 100 dollarlik qalbaki banknot, 101 dona 50 dollarlik qalbaki banknot va bitta 20 dollarlik banknot bo‘lgan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 176-moddasi (qalbaki pul, aksiz markasi yoki qimmatli qog‘ozlar yasash, ularni o‘tkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

В Сырдарьинской области пресечена попытка выпуска в оборот 8370 поддельных долларов США. Об этом сообщила пресс-служба Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Узбекистана.
В ходе оперативного мероприятия, проведённого департаментом совместно с областными управлением СГБ и УВД в Янгиере, были задержаны два гражданина.
При них были 33 фальшивые банкноты номиналом 100 долларов, 101 банкнота номиналом 50 долларов и 1 банкнота номиналом 20 долларов.
Возбуждено уголовное дело по статье 176 (изготовление, сбыт поддельных денег, акцизных марок или ценных бумаг) Уголовного кодекса.