Ko‘prik yopilishi bekor qilindi. Bu haqda 7-may kechasi “O‘zbekiston temir yo‘llari” xabar berdi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Amudaryo tumanida fevral oyi oxirida ochilgan ko‘prik ikki kunga yopildi. Bu haqda “O‘zbekiston temir yo‘llari” xabar qildi.
Qayd etilishicha, ko‘prik Qipchoq-Blok post stansiyalari oralig‘idagi temir yo‘l kesishmasini jihozlash bo‘yicha qo‘shimcha ishlar olib borilishi munosabati bilan 2024-yil 7-may kuni soat 14:00 dan 9-may soat 14:00 gacha avtotransport vositalari harakati qo‘shma ko‘prikda vaqtincha to‘xtatiladi.
Ushbu davr mobaynida avtotransport vositalari harakati Qipchoq ponton ko‘prigi orqali amalga oshiriladi.
“Vaqtinchalik noqulayliklar uchun „O‘zbekiston temir yo‘llari“ aksiyadorlik jamiyati rahbariyati uzr so‘raydi”, — deyiladi xabarda.

Закрытие моста отменено. Об этом вечером 7 мая сообщила «Узбекистон темир йуллари».
Новый мост через реку Амударью в Каракалпакстане, открытый в конце февраля, планировалось закрыть 7−9 мая, сообщила пресс-служба «Узбекистон темир йуллари». Позже компания сообщила о пересмотре решения.
«В связи с запланированным проведением дополнительных работ по оборудованию железнодорожного переезда на участке между станциями Кипчак — Блокпост на территории Амударьинского района с 14:00 7 мая до 14:00 9 мая движение автотранспортных средств по совмещённому мосту будет временно приостановлено», — говорится в сообщении.
Компания попросила водителей на время проведения работ пользоваться понтонным мостом, находящимся рядом.
Мост длиной 423 м в Амударьинском районе с совмещёнными автомобильной и железной дорогами был открыт 29 февраля. О планах его строительства было объявлено в декабре 2020 года на встрече президента с активом Хорезмской области.