Ushbu hamkorlik doirasida e& va Perfectum quyidagi asosiy sohalarni o‘zgartirish uchun kuchlarni birlashtiradi, shuningdek, quyidagilar ham maqsad qilingan
- raqamlashtirish va modernizatsiya tashabbuslarini to‘liq qo‘llab-quvvatlash;
- Perfectum`ning tijorat faoliyatida ilg‘or sun’iy intellekt yechimlarini qo‘llash orqali Customer Value Management;
- xaridlar, marketing va savdo operatsiyalarini optimallashtirish va samarali boshqarish;
- xalqaro rouming imkoniyatlarini kengaytirish.
“e& bilan strategik hamkorlik telekommunikatsiya xizmatlar sifati va hajmini uzluksiz yaxshilashga kuchli turtki beradi. Hamkorlikning maqsadi aholining va mahalliy biznesning innovatsion va ishonchli telekommunikatsiya xizmatlariga bo‘lgan ehtiyojlarini faol ravishda qondirishdir”, — deya ta’kidladi Perfectum bosh direktori Dmitriy Shukov.
Ushbu strategik hamkorlik doirasida e& Perfectum`ning yangi infratuzilmasini 5G Standalone New Radio (5G SA NR) texnologiyasiga asoslangan holda qurishni qo‘llab-quvvatlaydi. 5G SA NR mobil tarmog‘i O‘zbekiston raqamli iqtisodiyotining asosi bo‘lishiga qaratilgan, chunki yuqori tezlikdagi ma’lumotlar uzatish texnologik inqilobning keyingi bosqichini belgilab beradi va iqtisodiyotning turli sohalari uchun ko‘plab yangi imkoniyatlar yaratadi.
“Biz Perfectum bilan e& Partner Market Programme doirasida hamkorlik qilishni intiqlik bilan kutmoqdamiz. Ushbu strategik hamkorlik e&`ning Perfectum`ning raqamli sayohatini shakllantirish va modernizatsiya qilishda qo‘llab-quvvatlashga sodiqligini ta’kidlaydi. Dastur tez sur’atlar bilan rivojlanmoqda va bu e&`ning texnologiya yetakchisi sifatida pozitsiyasini mustahkamlaydi va bizning sheriklarimizga yuqori qiymatli xizmatlar va innovatsion yechimlarni taqdim etishga bo‘lgan sadoqatimizni aks ettiradi”, — dedi e& International bosh direktori Xalifa Al Shamsi.
e&'s Partner Markets Programme telekommunikatsiya hamkorlarini kuchaytirish uchun maxsus ishlab chiqilgan. Ushbu dastur hamkorlarning yuqori natijalarga erishishiga, mijozlariga ajoyib qiymatni taqdim etishiga va raqamli transformatsiya tashabbuslarini ishonch bilan amalga oshirishiga imkon beradi. Bundan tashqari, u xaridlar bo‘yicha ilg‘or amaliyotlar orqali sezilarli darajada tejamkorlik va optimallashtirishni ta’minlaydi. Hamkorlar, shuningdek, keng ulanish imkoniyatlari va yuqori sifatli xizmatlar taklif qiluvchi e& Carrier & Wholesale xizmatlaridan ham foydalanishlari mumkin.
Dastur Perfectum boshqaruviga ilg‘or texnologiyalar, sanoat amaliyotlari va global tarmog‘dan olingan boy bilimlarni taqdim etishda muhim rol o‘ynaydi.
e& guruhi haqida
e& dunyodagi yetakchi texnologiya guruhlaridan biridir. 2023-yil uchun ajoyib moliyaviy ko‘rsatkichlar bilan yig‘ma sof daromad 53,8 mlrd dirham va yig‘ma sof foyda 10,3 mlrd dirhamga yetdi. Guruhning ajoyib kredit reytinglari uning kuchli balans va muvaffaqiyatli tarixini aks ettiradi.
Abu-Dabida 48 yildan ortiq vaqt oldin tashkil etilgan guruh BAAda telekommunikatsiyalar sohasida kashshof sifatida boy tajribaga ega. Bugungi kunda uning faoliyati 32 mamlakatni qamrab oladi, jumladan, STARZPLAY va Careem Everything ilovalari Yaqin Sharq, Osiyo va Afrikada, bu uni sanoatda yetakchi o‘yinchilardan biri hisoblanadi.
Innovatsiyalar e&`ning DNKga singdirilgan bo‘lib, ilg‘or raqamli yechimlar, aqlli ulanish va ilg‘or texnologiyalar orqali jamoalarni birlashtiradi.
Guruh mijozlar segmentlariga moslashgan beshta kuchli biznes ustunlarini yaratdi: e& BAA, e& international, e& life, e& enterprise va e& capital. Ushbu ustunlar orqali odamlarning muloqot qilish, ishlash va yashash usullarini inqilob qilishga intiladi va taqqoslanmas xizmatlar hamda ajoyib tajribalar taqdim etadi.
e& mumkin bo‘lgan chegaralarni kengaytirishga va odamlarning hayotiga ta’sir qiladigan o‘lchovli natijalarga erishishga sodiq.
e& haqida ko‘proq ma’lumotni quyidagi havola orqali olish mumkin.
Perfectum kompaniyasi haqida
Rubicon Wireless Communication MCHJ Perfectum brendi ostida xizmat ko‘rsatadi, u 1995-yilda tashkil etilgan. Kompaniya 1997-yildan beri O‘zbekistonda mobil xizmatlar ko‘rsatib kelmoqda. O‘zbekistonning o‘sib borayotgan iqtisodiyoti uchun zamonaviy mobil infratuzilma zarurligi bilan bog‘liq keng ko‘lamli biznes transformatsiyasi doirasida Perfectum 5G SA NR texnologiyasiga o‘tish strategiyasini qabul qildi. Ushbu beshinchi avlod mobil aloqa standarti yuqori tezlikdagi internet (25 Gb/s gacha) va signal uzatishning minimal kechikishi 1−2 ms bilan ajralib turadi.

Мобильный оператор ООО Rubicon Wireless Communication (Perfectum) и Emirates Telecommunications Group Company PJSC (e& — Etisalat and) — одна из ведущих глобальных технологических групп из ОАЭ — объявили о партнёрстве в рамках программы Partner Market Programme. Цель партнёрства — внедрение значительных инноваций и проведение трансформационных мероприятий, направленных на улучшение цифровой инфраструктуры и технологических возможностей Perfectum.
В рамках сотрудничества, e& и Perfectum объединят усилия для преобразования ключевых областей, которые включают, но не ограничиваются следующими:
- комплексная поддержка инициатив по цифровизации и модернизации;
- продвинутые подходы в Customer Value Management в коммерческих активностях Perfectum, основанные на передовых решениях ИИ;
- оптимизация и эффективное управление процессами закупок, маркетинга и продаж;
- расширенные возможности международного роуминга.
«Стратегическое партнёрство с e& несомненно придаст мощный импульс непрерывному совершенствованию качества и объёма наших телекоммуникационных услуг. Цель партнёрства — проактивно удовлетворять растущие потребности населения и местного бизнеса в инновационных и надёжных телекоммуникационных услугах», — отметил генеральный директор Perfectum Дмитрий Шуков.
В рамках этого стратегического партнёрства e& будет поддерживать создание новой инфраструктуры Perfectum на базе технологии 5G Standalone New Radio (5G SA NR). Мобильная сеть 5G SA NR станет основой цифровой экономики Узбекистана, и высокоскоростная передача данных определит следующий этап технологической революции, создавая множество новых возможностей для различных секторов экономики страны.
«Мы с нетерпением ожидаем партнёрства с Perfectum в рамках программы e& Partner Market Programme. Это стратегическое сотрудничество подчёркивает приверженность e& поддержке Perfectum в формировании его цифрового пути и модернизации. Быстрый рост программы укрепляет позицию e& как технологического лидера и отражает нашу приверженность предоставлению высококачественных услуг и инновационных решений нашим партнёрам», — поделился исполняющий обязанности генерального директора e& International Халифа Аль Шамси.
Partner Markets Programme от e& специально разработана для расширения возможностей телекоммуникационных партнёров. Эта программа обеспечивает достижение ими высоких результатов, предоставление исключительной ценности своим клиентам и уверенное осуществление инициатив по цифровой трансформации. Кроме того, она обеспечивает значительную экономию и оптимизацию затрат за счёт топовых практик в области закупок. Партнёры также будут пользоваться услугами e& Carrier & Wholesale, которые предлагают широкие возможности подключения и отличный сервис.
Программа будет играть ключевую роль в предоставлении менеджменту Perfectum доступа к передовым технологиям, топовым отраслевым практикам и богатому опыту глобальной сети компании.
О группе e&
e& является одной из ведущих технологических групп в мире. Впечатляющие финансовые показатели за 2023 год включают консолидированную чистую выручку в размере 53,8 млрд дирхамов и консолидированную чистую прибыль — 10,3 млрд дирхамов. Отличные кредитные рейтинги группы отражают её сильный баланс и успешную историю.
Основанная в Абу-Даби более 48 лет назад, группа имеет богатое наследие в качестве пионера телекоммуникаций в ОАЭ. Сегодня её присутствие охватывает 32 страны, включая STARZPLAY и приложение Careem Everything на Ближнем Востоке, в Азии и Африке, что делает её одним из ведущих игроков в отрасли.
Инновации заложены в ДНК e&, создавая неразрывную связь между сообществами с помощью передовых цифровых решений, умных услуг связи и новых технологий.
Группа разработала пять сильных бизнес-столпов, ориентированных на различные сегменты клиентов: e& UAE, e& international, e& life, e& enterprise и e& capital. Через эти столпы стремится революционизировать способы общения, работы и жизни людей, предоставляя передовые услуги и исключительные впечатления.
В e& стремятся раздвигать границы возможного и добиваться ощутимых результатов, которые меняют жизни людей.
Узнать больше об e& можно по ссылке.
О компании Perfectum
ООО Rubicon Wireless Communication, предоставляющая услуги под брендом Perfectum, была основана в 1995 году. Компания предоставляет мобильные услуги в Узбекистане с 1997 года. В рамках масштабной бизнес-трансформации, вызванной растущей экономикой страны и необходимостью в современной мобильной инфраструктуре, Perfectum приняла стратегию перехода на технологию 5G SA NR. Этот стандарт мобильной связи пятого поколения характеризуется высокими скоростями интернета до 25 Гб/с с минимальными задержками передачи сигнала 1−2 мс.