Toshkentning Uchtepa tumanida 8-iyul kuni kechqurun olti yoshli bola do‘konga borish uchun uyidan chiqib ketgan va g‘oyib bo‘lgan, deb xabar berdi UzAlert qidiruv-qutqaruv guruhi. Ertalab u ochiq suv quvuri ichidan topilgani ma’lum bo‘ldi.
Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinovning ma’lum qilishicha, issiq suv quvurini ta’mirlayotgan xizmat ko‘rsatuvchi tashkilot ishchilari tomonidan kovlangan chuqur ochiq va to‘siqsiz qoldirilgan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 257-moddasi (Mehnatni muhofaza qilish qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Учтепинском районе Ташкента вечером 8 июля шестилетний мальчик вышел из дома в магазин и пропал, сообщил поисково-спасательный отряд UzAlert. Утром стало известно, что он был обнаружен в открытом люке с водой.
Пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Узбекистана Хаёт Шамсутдинов сообщил, что люк открытым и неогражденным оставили рабочие обслуживающей организации, ремонтировавшие прорвавшуюся трубу горячей воды.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 257 (нарушение правил охраны труда) Уголовного кодекса, ведётся следствие.