Italiya Vazirlar Kengashi raisi Jorja Meloni 28−31-iyul kunlari rasmiy tashrif bilan Xitoyda bo‘ldi va u yerdan qaytayotib, chorshanba kuni kechqurun Toshkentga qisqa muddatga to‘xtab o‘tdi. Uni aeroportda O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov kutib oldi.
Vazir o‘zining Telegram kanalida uchrashuv chog‘ida Shavkat Mirziyoyev nomidan ezgu tilaklar bildirganini yozdi.
“O‘zbekiston-Italiya strategik sheriklik aloqalari keng qamrovli bo‘lib, jadal sur’atlarda rivojlanmoqda”, — deya qo‘shimcha qildi vazir.

Председатель Совета министров Италии Джорджа Мелони вечером в среду на пути из Китая, где она была с официальным визитом 28−31 июля, сделала короткую остановку в Ташкенте. С ней в аэропорту встретился министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов.
В своём Telegram-канале он написал, что во время встречи передал наилучшие пожелания от имени президента Узбекистана Шавката Мирзиёева.
«Повестка отношений стратегического партнёрства Узбекистана и Италии носит всеобъемлющий и динамичный характер», — добавил министр.