Maktab va bolalar bog‘chasi o‘quvchilari ota-onalari bilan birga chet ellik o‘qituvchilar, o‘quv rejasi va Maple Bear taklif qiladigan shartlar bilan tanishdi.
Texnologik taraqqiyotning so‘nggi talablariga muvofiq jihozlangan va barcha xalqaro standartlarga javob beradigan zamonaviy binolar mamlakatda ta’lim sifatini yaxshilash va yosh avlodga bu dunyoni o‘rganishga bo‘lgan muhabbat va bilimga bo‘lgan ishtiyoqni singdirish maqsadida yaratilgan.
mbcs, реклама
Maple Bear Canadian School`da bolalarning tanqidiy va tahliliy fikrlashini yoshligidan rivojlantirish maqsadida aniq fanlar va STEM fanlariga alohida e’tibor beriladi, sport, musiqa va san’at darslari o‘quvchilarning ijtimoiy ko‘nikmalarini rivojlantirish dasturiga kiritilgan.
Innovatsion ta’lim loyihasi 2 yoshdan 10 yoshgacha bo‘lgan bolalar uchun qabulni ochdi. Akademik tarkibni xalqaro o‘qituvchilar, 20 yillik tajribaga ega mutaxassislar tashkil etadi. Ta’lim sifati va bolalarning qulayligini o‘ylab sinfda ikkita malakali mutaxassis — chet ellik mutaxassis va mutaxassis yordamchisi mavjud, guruhdagi bolalar esa 15 kishidan iborat.
Kanada ta’lim tizimi ikki tilli ta’lim bo‘yicha ko‘p yillik tajribaga ega Maple Bear mutaxassislari tomonidan ishlab chiqilgan ingliz tilini chuqur o‘rganish dasturini taklif etadi. Ushbu noyob yondashuv til xilma-xilligini targ‘ib qiladi va tilni o‘zlashtirish va ravon bo‘lish uchun mustahkam poydevor yaratadi.
Maple Bear loyihasi xalqaro franchayzing bo‘lib, dunyoning 40 dan ortiq mamlakatlarida yo‘lga qo‘yilgan Kanada maktablari va bolalar bog‘chalari global tarmog‘ining bir qismidir.
Ta’lim sohasida o‘z o‘rniga ega Maple Bear Canadian School global brendi endi O‘zbekistonda ham mavjud.
“Xalqaro ta’lim — muvaffaqiyatli kelajak kaliti”.
Loyiha haqida ko‘proq ma’lumotni maktabning ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida yoki (+998) 95−145−80−00 telefoniga bog‘lanib bilib olish mumkin.

28 августа 2024 года двери международного образовательного проекта Maple Bear Canadian School были открыты в Ташкенте.
Ученики школы и детского сада вместе со своими родителями познакомились с иностранными преподавателями, учебной программой и условиями, которые предлагает Maple Bear.
Современные помещения, оборудованные по последним требованиям технологического прогресса и отвечающие международным стандартам, созданы с целью улучшить качество образования в стране и привить молодому поколению любовь к изучению этого мира и тягу к знаниям.
Особое внимание в Maple Bear Canadian School уделяют точным наукам и STEM-дисциплинам, с целью развития критического и аналитического мышления у детей с раннего возраста, а спорт, уроки по музыке и искусству интегрированы в программу для развития социальных навыков учеников.
Инновационный образовательный проект открыл набор детей от 2 до 10 лет. Академический состав представляют международные преподаватели, специалисты с двадцатилетним опытом работы. За качество образования и комфорт детей в группах с максимальным количеством детей в 15 человек отвечают два квалифицированных специалиста, носитель языка и ассистент преподавателя.
Канадская система образования предлагает программу глубокого погружения в английский язык, разработанную специалистами Maple Bear с многолетним опытом двуязычного образования. Этот уникальный подход способствует языковому разнообразию и создаёт прочную основу для овладения языком и свободного владения им.
Проект Maple Bear — это международная франшиза, часть глобальной сети канадских школ и детских садов, представленных в более чем 40 странах по всему миру.
Maple Bear Canadian School не просто глобальный бренд, покоривший сферу образования, это одна из ведущих мировых школ в области билингвального образования, являющийся ключом к успешному будущему детей.