Qayd etilishicha, u mamlakatdagi Yandex xizmatlarini rivojlantirish, shuningdek, uning texnologiyalari, mahsulotlari va xalqaro tajribasi asosida O‘zbekistondagi foydalanuvchilar va biznes uchun yangi imkoniyatlar yaratishga mas’ul bo‘ladi.
Izzat Shukurov bunga qadar texnologiyalar va elektron savdo sohasidagi kompaniyalar va loyihalarni boshqargan.
Xususan, Payze fintex kompaniyasining Markaziy Osiyo mintaqasidagi faoliyatini boshqargan, Newmax Technologies kompaniyasi direktori sifatida O‘zbekistonda Maxtrack transportni boshqarish yechimini, Workly ish vaqtini hisobga olish tizimini, birinchi MyTaxi taksi agregatorini va Express24 oziq-ovqat yetkazib berish xizmatini joriy etishda o‘z hissasini qo‘shgan.
“Mening kompaniyadagi vazifam — Yandex`ning O‘zbekistondagi o‘sish imkoniyatlarini topish va bir vaqtning o‘zida mamlakatga Yandex tashabbuslari va loyihalari orqali yordam berish”, — dedi u.
Ma’lumot uchun, Yandex Uzbekistan 2018-yildan buyon mamlakatda taksi onlayn buyurtmasi, oziq-ovqat va mahsulotlar yetkazib berish xizmatlari, geo xizmatlar, ko‘ngilochar servislar va ta’lim loyihalari bilan faoliyat yuritmoqda.

На должность руководителя Yandex Uzbekistan назначен Иззат Шукуров, сообщила пресс-служба компании.
«Он будет отвечать за развитие уже работающих в стране сервисов Yandex, а также за создание новых возможностей для пользователей и бизнеса в Узбекистане на основе технологий, продуктов и международного опыта Yandex», — говорится в сообщении.
До этого Иззат Шукуров управлял компаниями и проектами в сфере технологий и электронной коммерции: возглавлял центральноазиатский регион в финтех-компании Payze, а также в роли директора компании Newmax Technologies помогал запустить в Узбекистане решение для управления транспортом Maxtrack, систему учёта рабочего времени Workly, первый агрегатор такси MyTaxi и сервис доставки еды Express24.
«Моя задача в компании — найти новые возможности для роста для Yandex в Узбекистане и одновременно помочь стране через инициативы и проекты Yandex», — сказал Иззат Шукуров.
Yandex Uzbekistan, основанная в 2018 году, представлена сервисами онлайн-заказа такси, доставки еды и товаров, облачными решениями и геосервисами, развлекательными сервисами и образовательными проектами.