O‘zbekiston Mudofaa vazirligi jamoasi mazkur Xalqaro ilmiy-jangovar tayyorgarlik musobaqasida ikkinchi bor ham ishtirok etib, eng yuqori natijani qayd etdi. O‘tgan yilgi ham o‘zbekistonlik harbiylardan iborat jamoa peshqadamlikni qo‘ldan boy bermagandi.
Musobaqada har bir jamoa tasodifiy qur’a tashlash orqali bellashuvga kirishdi. Har bir jamoa operativ rejani ishlab chiqish va milliy kelishuv bo‘yicha majburiyatlarni bajarish, bu orqali bo‘linmalarning qo‘shma operatsiyalari uchun zarur bo‘ladigan ko‘nikma va tajriba oshirishga muvaffaq bo‘ldi.
Baholash jarayoni ishtirokchi guruhlar shartlar to‘liq bajarilgani, “omon qolish” darajasi, jangovar harakatlar qoidalariga rioya qilingani, jangovar harakatlar taktik vaziyatga mos kelishini har tomonlama tahlil qilish natijalarini xabardor qilish orqali o‘tkazildi.
Musobaqada Janubiy Koreyaning birinchi jamoasi ikkinchi shrinni egallagan bo‘lsa, uchinchi o‘rin AQSh va Janubiy Koreyaning ikkinchi jamoasiga nasib etdi.

В городе Индже провинции Канвондо Республики Корея во второй раз прошли Международные соревнования по научно-боевой подготовке. В них приняли более 500 военнослужащих из Южной Кореи, США, Австралии, Камбоджи и Узбекистана. Ещё девять команд были наблюдателями.
Команда Министерства обороны Узбекистана во второй раз приняла участие в соревнованиях и, показав высокий результат, стала победителем, сообщили в пресс-службе министерства. В прошлом году Узбекистан также был победителем соревнований.
Команды участвовали в соревнованиях путём жеребьёвки. Каждая команда должна была разработать оперативный план и выполнить обязательства по национальному соглашению, показав навыки и опыт, необходимые для совместных действий подразделений.
Оценки командам выставлялись по полноте выполнения задач, уровню «выживания», соблюдению правил ведения боевых действий и анализу соответствия боевых действий тактической обстановке.