Namangan shahrida Gentra avtomobili va yuk mashinasi ishtirokida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqda Namangan viloyati televideniyesi xabar berildi.
Qayd etilishicha, holat 2-oktabr kuni soat 11:00 atrofida shaharning Marg‘ilon ko‘chasida sodir bo‘lgan. 5 nafar maktab va texnikum o‘quvchisi Gentra mashinasini ijaraga olib, katta tezlikda harakatlanib ketayotganida boshqaruvni yo‘qotib yo‘l o‘rtasidagi beton to‘siqdan oshib o‘tgan. So‘ngra yo‘lning qarama-qarshi tomoniga chiqib ketib yuk mashinasiga urilgan.
YTH oqibatida Gentra haydovchisi bo‘lgan 17 yoshli o‘smir shifoxonaga olib borilayotganida vafot etgan.
Shuningdek, yana 3 nafar tengdoshi va 15 yoshli bola og‘ir jarohatlar bilan RSHTYOIM Namangan viloyati filiali jonlantirish bo‘limiga yotqizilgan.
Markaz shifokorining bildirishicha, bolalarning ahvoli og‘irligicha qolmoqda. Ulardan birida klinik o‘lim holati kuzatilgan va ko‘rsatilgan tibbiy yordam tufayli hayoti saqlab qolingan. Hozirda o‘smirlarning barchasi koma holatida va sun’iy nafas olish apparatiga ulangan.
Voyaga yetmagan o‘quvchilarga mashina bergan ijarachi bilan bog‘liq ma’lumotlar hozircha ochiqlanmagan.

В Намангане произошло дорожно-транспортное происшествие с участием автомобиля Gentra и грузовика. Об этом сообщила Наманганская телерадиокомпания.
Пятеро школьников и студентов техникума 2 октября арендовали автомобиль Gentra. Двигаясь на высокой скорости по улице Маргилан, водитель потерял управление. Машина пересекла бетонное ограждение на середине дороги и выехала на встречную полосу, где столкнулась с грузовиком.
В результате ДТП 17-летний водитель Gentra скончался по пути в больницу. Трое его сверстников и 15-летний подросток с тяжёлыми травмами были госпитализированы в реанимационное отделение Наманганского филиала Республиканского центра экстренной медицинской помощи.
По словам врача, состояние детей остаётся тяжёлым. У одного из них была зафиксирована клиническая смерть, однако благодаря оказанной медицинской помощи его удалось спасти. В настоящее время все подростки находятся в коме и подключены к аппаратам искусственной вентиляции легких.