“O‘zmetkombinat”ning sobiq rahbari, korxonani 2021-yildan buyon boshqarib kelgan Rashid Pirmatov nafaqaga chiqqani munosabati bilan o‘z lavozimini tark etdi.
Yaqin orada Axmedovning tayinlanishini “O‘zmetkombinat” kuzatuv kengashi va aksiyadorlari tomonidan ham tasdiqlanishi kutilmoqda, deyiladi xabarda.
Dilshod Ahmedov (1972-yilda tug‘ilgan) — I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universiteti bitiruvchisi hisoblanadi. U, shuningdek, Moskva “Skolkovo” boshqaruv maktabida o‘qigan.
2021-yil yanvaridan “O‘zmetkombinat” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining birinchi o‘rinbosari sifatida, 2024-yil yanvardan esa investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri o‘rinbosari sifatida ish boshlagan.

Новым генеральным директором «Узбекского металлургического комбината» назначен Дилшод Турсункулович Ахмедов, сообщает пресс-служба предприятия.
Прежний глава «Узметкомбината» Рашид Пирматов, управлявший предприятием с 2021 года, покинул пост в связи с выходом на пенсию.
Наблюдательный совет и акционеры «Узметкомбината», как ожидается, одобрят назначение Ахмедова в ближайшее время, говорится в сообщении.
Дилшод Ахмедов (1972 г. р.) — выпускник Российского государственного университета нефти и газа имени И. М. Губкина. Обучался в Московской школе управления «Сколково».
С января 2021 года занимал пост первого заместителя председателя правления «Узметкомбината», а в январе 2024 года был назначен заместителем министра инвестиций, промышленности и торговли.