Surxondaryo viloyati Muzrabot tumanida erkak bilan ishqiy munosabatda bo‘lgani uchun opasini o‘ldirgan 16 yoshli o‘smirga hukm o‘qildi. Bu haqda Milliy TV telekanalining Millar ko‘rsatuvi xabar berdi.
Jinoyat avgust oyida sodir etilgan, 18 yoshli F.J. tayoq va metall buyumlardan zarba qabul qilib, olgan jarohati oqibatida vafot etgandi.
O‘smir onasining to‘xtatishga urinishlariga qaramay, opasini tayoq sinib ketgunigacha urganini tan oldi. Xabarda ta’kidlanishicha, ayblanuvchi jinoyatni rashk tufayli sodir etgan.
A.J. aybini bo‘yniga olib, pushaymon bo‘ldi, deyiladi xabarda. Jinoyat ishlari bo‘yicha Muzrabot tumani sudi uni Jinoyat kodeksining 97-moddasi 2-qismi “j” bandi (O‘ta shafqatsizlik bilan qasddan odam o‘ldirish) bilan aybdor deb topdi va jazoni axloq tuzatish koloniyasida o‘tash bilan 9 yil muddatga ozodlikdan mahrum qildi.

В Музрабадском районе Сурхандарьинской области вынесен приговор 16-летнему парню за убийство своей старшей сестры из-за её романтических отношений с мужчиной. Об этом сообщила передача Millar телеканала Milliy TV.
Преступление было совершено в августе, 18-летняя Ф. Джаббарова погибла в результате травм, нанесённых ей палкой и металлическим предметом.
Подросток признался, что избивал сестру палкой, пока та не сломалась, несмотря на попытки матери остановить его. Как отмечается в репортаже, осуждённый совершил преступление из ревности.
А. Джаббаров признал вину и раскаялся, говорится в репортаже. Музрабадский районный суд по уголовным делам признал его виновным по пункту «ж» части 2 статьи 97 (умышленное убийство с особой жестокостью) и приговорил его к 9 годам лишения свободы с отбыванием наказания в воспитательной колонии.