19-noyabr kuni bo‘lib o‘tgan Oliy Majlis Senatining birinchi yalpi majlisida yangilangan yettita qo‘mita va bitta komissiya tuzildi. Shuningdek, oltita qo‘mitaga raislar saylandi.
Senatning yangi tarkibiga Xotin-qizlar va gender tengligi qo‘mitasi kiritilmadi, uning o‘rniga Odob-axloq komissiyasi tuzildi.
Quyidagilar qo‘mitalar raislari etib saylandi:
Erkin Gadoyev — Budjet va iqtisodiy masalalar qo‘mitasi.
Abdulxakim Eshmuratov — Sud-huquq va korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari qo‘mitasi.
Qutbidin Burxanov — Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi.
Baxrom Abdullayev — Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasi.
Orzigul Qozixonova — Yoshlar, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi.
Anvar Tuychiyev — Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya qo‘mitasi.
Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasi raisi haqida hozircha ma’lumot berilmagan.
Avvalroq Tanzila Narboyeva Senat raisi etib qayta saylangan edi. Uning birinchi o‘rinbosari Sodiq Safoyev, o‘rinbosari Amanbay Orinbayev hisoblanadi.

19 ноября на первом пленарном заседании Сената Олий Мажлиса после октябрьских выборов были сформированы семь комитетов и комиссия по этике. Избраны председатели шести комитетов. В списке комитетов отсутствует Комитет по вопросам женщин и гендерного равенства.
Председатели комитетов:
Эркин Файзиевич Гадоев — Комитет по вопросам бюджета и экономических реформ.
Абдулхаким Хушбокович Эшмуратов — Комитет по судебно-правовым вопросам и противодействию коррупции.
Кутбидин Нуритдинович Бурханов — Комитет по вопросам обороны и безопасности.
Бахром Исмаилович Абдуллаев — Комитет по вопросам науки, образования и здравоохранения.
Орзигул Муйдиновна Козихонова — Комитет по вопросам молодёжи, культуры и спорта.
Анвар Мирзаахмедович Туйчиев — Комитет по аграрным, водохозяйственным вопросам и экологии.
Информация о руководителе Комитета по международным отношениям, внешнеэкономическим связям, иностранным инвестициям и туризму пока не представлена.
Ранее сообщалось, что председателем Сената была переизбрана Танзила Нарбаева, её первым заместителем — Садык Сафаев, заместителем — Аманбай Орынбаев. В новом составе Сената 35 из 51 (всего будет избрано 56) ранее уже были сенаторами.