Xabarda ta’kidlanishicha, 12-noyabr kuni voqea guvohi 102 raqamiga qo‘ng‘iroq qilib, Chilonzor tumani Beshyog‘och mahallasidan oqib o‘tuvchi Anhor kanaliga erkak kishi cho‘kib ketgani haqida xabar bergan.
Tuman IIB tezkor-tergov guruhi va FVV xodimlari voqea joyiga borib, cho‘kib ketgan shaxsni qidirishga kirishgan. Tergovdan oldingi tekshiruv uchun materiallar to‘plangan.
Ertasi kuni, 13-noyabr kuni Uchtepa tumani ichki ishlar bo‘limiga bir ayol murojaat qilgan. U 2000-yilda tug‘ilgan o‘g‘li 11-noyabr soat 15:30 atrofida uydan chiqib ketib, g‘oyib bo‘lganini ma’lum qilgan va uni topishda yordam so‘ragan.
Chilonzor tumani IIB navbatchilik qismiga kelib tushgan ma’lumotlarga ko‘ra, 20-noyabr kuni bedarak yo‘qolgan erkakning jasadi Beshyog‘och ko‘chasi, 4-GES hududidagi suvdan topilgan.

В Чиланзарском районе Ташкента около гидроэлектростанции №4 было обнаружено тело мужчины, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана.
Как отмечается в сообщении, 12 ноября очевидец позвонил по номеру 102 и сообщил, что в канале Анхор, который протекает через махаллю «Бешагач» Чиланзарского района, утонул мужчина.
Оперативно-следственная группа районного ОВД и сотрудники МЧС выехали на место происшествия и начали поиски утонувшего. Были собраны материалы для доследственной проверки.
На следующий день, 13 ноября, в Учтепинский районный отдел внутренних дел обратилась женщина. Она сообщила, что её сын, 2000 года рождения, 11 ноября около 15:30 ушёл из дома и пропал, и попросила помочь найти его.
По информации, поступившей в дежурную часть ОВД Чиланзарского района, тело пропавшего мужчины было найдено 20 ноября на улице Бешагач в воде, в районе ГЭС №4.