U 1979-yil 15-noyabrda Buxoro viloyatida tug‘ilgan. 2001-yilda Toshkent avtomobil va yo‘llar institutining bakalavr bosqichini, 2005-yilda Toshkent avtomobil va yo‘llar institutida magistratura bosqichini avtotransport vositalaridan foydalanish, avtotransportda xalqaro yuk tashish yo‘nalishini tamomlagan.
Tayinlovga qadar Sanjar Sattarov O‘zbekiston avtomobil transporti agentligining turli lavozimlarida, Transport vazirligi tasarrufidagi “Uzautotrans Service” MCHJ bosh direktori, Transport vazirligi huzuridagi Transport nazorati inspeksiyasi boshlig‘i o‘rinbosari hamda Transport nazorati inspeksiyasi Avtomobil va suv transportida nazorat boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Eslatib o‘tamiz, 2017-yildan 2024-yil fevraligacha “Toshshahartransxizmat” boshqaruvi raisi lavozimida ishlab kelgan Anvar Jo‘rayev fevral oyida Bosh prokuror o‘rinbosarining iltimosnomasiga binoan qo‘lga olingan edi. Shundan so‘ng ish DXX tomonidan olib borilayotgani, Jo‘rayev kompaniya bosh muhandisi va 1 va 8-avtobus saroylari rahbarlari bilan til biriktirib, ehtiyot qismlar va yoqilg‘i o‘g‘irlashda gumon qilinayotgani ma’lum qilindi. Unga nisbatan sud jarayoni 23-sentabrda boshlandi.
Transport vazirligi tizimida yana bir yangi tayinlov amalga oshirildi.
Ikramov Mirakbar Mirsaitovich Toshkent shahar transport va yo‘l-transport infratuzilmasini rivojlantirish bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
U 1981-yil Toshkent shahrida tug‘ilgan. 2006-yilda Toshkent aviatsiya institutining marketing yo‘nalishini tamomlagan. Tayinlovga qadar Ikramov Mirakbar Mirsaitovich Transport vazirligi Avtomobil va jamoat transporti departamenti boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq poytaxt transport boshqarmasiga yaqinda yangi rahbar tayinlandi. Iyun oyidan buyon ushbu lavozimni Fazliddin Baxromov egallab kelayotgandi.

Санжар Садикович Саттаров назначен исполняющим обязанности председателя правления АО «Тошшахартрансхизмат» (ТШТХ), оператора наземного общественного транспорта Ташкента, сообщила пресс-служба Министерства транспорта.
Родился в 1979 году. В 2001 году окончил бакалавриат Ташкентского института автомобилей и дорог, а в 2005 году магистратуру того же института по специальности «Эксплуатация автотранспортных средств и международные перевозки автотранспортом».
До назначения Санжар Саттаров занимал различные должности в Агентстве автомобильного транспорта Узбекистана, был генеральным директором ООО «Узавтотранс Сервис», заместителем начальника инспекции по транспортному контролю при Министерстве транспорта, а также заместителем начальника управления контроля автомобильного и водного транспорта.
С 2017 года по февраль 2024-го председателем правления «Тошшахартрансхизмат» работал Анвар Джураев. С 2018 года его назначили начальником Управления транспорта столицы, а с 2019 годах дополнительно вновь возложили обязанности по руководству ТШТХ.
В феврале стало известно, что в отношении его, а также главного инженера и руководителей филиалов 1-го и 8-го автобусных парков возбуждено уголовное дело о хищении и должностном подлоге. После увольнения Джураева о новых назначениях на пост главы ТШТХ не сообщалось.
В системе Минтранса произошло ещё одно новое назначение. Миракбар Мирсаитович Икрамов назначен начальником Главного управления транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры Ташкента.
Родился в 1981 году в Ташкенте. В 2006 году окончил Ташкентский авиационный институт по специальности маркетолог.
До назначения работал начальником Департамента автомобильного и общественного транспорта Министерства транспорта.