Keltirilishicha, 17-noyabr tonggida soat 5:30 atrofida xonadonning yotoqxonasida is gazi chiqib, uning oqibatida yong‘in kelib chiqqan. Xonada bo‘lgan 4 nafar fuqaro yong‘indan jabrlangan. Erkak va uning ayoli hamda ularning 2 nafar voyaga yetmagan qizi tuman tez tibbiy yordam markaziga murojaat qilgan.
41 yoshli ota va ona kuyish jarohatini olib, vafot etdi. Qizlarning holati qoniqarli deya baholanmoqda. Kun.uz xabariga ko‘ra, 2 nafar o‘g‘il jabrlanmagan.
Bosh prokuratura holat yuzasidan 22-noyabr kuni Jinoyat kodeksining 259-moddasi 2-qismi “a” bandi (Yong‘in xavfsizligi qoidalarining buzilishi odam o‘limiga sabab bo‘lsa) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilganini ma’lum qildi. Tergov harakatlari ketmoqda.

В Жондорском районе Бухарской области два человека из одной семьи погибли и двое пострадали в результате взрыва газа. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана.
По данным ведомства, 17 ноября примерно в 5:30 в спальне дома произошла утечка газа, а затем взрыв и пожар. В результате пострадали четыре члена семьи. Супруги и две их несовершеннолетние дочери были доставлены в Бухарский филиал Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи.
Мать и отец скончались от ожогов. Состояние дочерей оценивается как удовлетворительное. Два сына не пострадали, пишет Kun.uz.
Как сообщает Генеральная прокуратура, 22 ноября по данному факту возбуждено уголовное дело по пункту «а» части 2 статьи 259 Уголовного кодекса (Нарушение правил пожарной безопасности, повлёкшее смерть человека). Ведётся следствие.