Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent viloyatining Piskent tumanida yangi turmush qurganlar to‘yining ertasiga is gazidan zaharlanib vafot etgani haqida xabarlar tarqaldi.
Bosh prokuratura matbuot xizmatining “Gazeta.uz"ga ma’lum qilishicha, 15-dekabr kuni Piskent tumanidagi Birlik mahallasida birga yashagan 1995-yilda tug‘ilgan erkak va 1997-yilda tug‘ilgan ayol vafot etgan.
Tergovga qadar tekshiruv doirasida sud-tibbiy ekspertizasi tayinlangan. Uning dastlabki xulosasiga ko‘ra, o‘limga noma’lum modda bilan zaharlanish, ichki organlarning venoz to‘laqonligi, shuningdek, miya va o‘pka shishishi sabab bo‘lgan.

В социальных сетях распространились сообщения о том, что в Пскентском районе Ташкентской области новобрачные скончались от отравления угарным газом на следующий день после свадьбы.
В пресс-службе Генеральной прокуратуры «Газете.uz» сообщили, что 15 декабря в махалле «Бирлик» Пскентского района скончались совместно проживавшие мужчина 1995 года рождения и женщина 1997 года рождения.
В рамках доследственной проверки была назначена судебно-медицинская экспертиза. Согласно её предварительному заключению, причиной смерти стала интоксикация неизвестным веществом.