Dushanba, 16-dekabr kuni Toshkent metropoliteni ilk bor 1 million yo‘lovchiga xizmat ko‘rsatdi. Bu haqda metropoliten axborot xizmati ma’lum qildi.
Millioninchi yo‘lovchi poytaxtda yashovchi Kozim Sohibov bo‘ldi. Unga “Chinor” bekati boshlig‘i Abdurahmon Abdug‘afforov esdalik sovg‘asi va bir yil davomida Toshkent jamoat transportidan (metro va avtobus) bepul foydalanish imkonini beruvchi transport kartasini topshirdi.
“Chinor” bekati hududida istiqomat qiluvchi Kozim Sohibov bu mukofot o‘zi uchun kutilmagan sovg‘a bo‘lganini aytdi. U “Tuzel” bekati hududidagi ishiga borish uchun har kuni metrodan foydalanishini ma’lum qildi.
Yakshanba kuni poytaxtda ko‘p qor yog‘di. Shahar rahbariyati avtomobil egalari va haydovchilarini jamoat transportidan foydalanishga ustunlik berishga chaqirdi.

В понедельник, 16 декабря, Ташкентский метрополитен впервые обслужил 1 миллион пассажиров, сообщила пресс-служба метро.
Им стал житель столицы Козим Сохибов. Награду — сувенир и транспортную карту, позволяющую бесплатно пользоваться общественным транспортом Ташкента в течение года — ему вручил начальник станции «Чинор» Абдурахмон Абдугаффаров.
Козим Сохибов, проживающий в районе станции «Чинор», сказал, что награда стала для него полной неожиданностью. Он сообщил, что ежедневно пользуется метро, чтобы доехать до работы в районе станции «Тузель».
В воскресенье в столице выпало много снега. Власти города призывали владельцев и пользователей автомобилей отдать предпочтение общественному транспорту.