Avazjon Karimov 1983-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. U 2005-yilda Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagan, 2016-yilda O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya institutini, 2021-yilda O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2006-yilda Karate milliy federatsiyasi raisi o‘rinbosarligidan boshlagan va undan keyin bir qancha rahbarlik lavozimlarida ishlagan.
2019−2020-yillarda Respublika olimpiya zaxiralari kolleji direktori, 2020−2021-yillarda jismoniy tarbiya va sport vaziri o‘rinbosari, 2021−2022-yillarda turizm va sport vaziri o‘rinbosari, 2022−2023-yillarda sportni rivojlantirish vaziri maslahatchisi, 2023 — 2024-yillarda yoshlar siyosati va sport vaziri maslahatchisi bo‘lgan.

Постановлением президента Узбекистана Авазжон Кудратиллаевич Каримов назначен на должгность заместителя министра спорта, сообщила пресс-служба Министерства спорта.
Авазжон Каримов родился в 1983 году. В 2005 году окончил Ташкентский государственный экономический университет, в 2016 году — Государственный институт физкультуры, в 2021 году — Государственный университет физкультуры и спорта.
В 2006 году начал работу заместителем председателя Национальной федерации карате, после чего занимал ряд руководящих постов.
В 2019−2020 годах был директором Республиканского колледжа олимпийского резерва, в 2020−2021 годах — заместителем министра физкультуры и спорта, в 2021−2022 годах — заместителем министра туризма и спорта, с 2022 года — советником министра спорта.