Qayd etilishicha, bino ichida 39 kishi bo‘lgan. 33 kishi mustaqil ravishda tashqariga chiqa olgan, ulardan biri jarohatlangan. O‘t o‘chirish vaqtida 6 nafar erkakning jasadi topilgan.
O‘zbekiston TIV matbuot xizmatining “Gazeta.uz”ga aniqlik kiritishicha, halok bo‘lganlar orasida 5 nafar o‘zbekistonlik bo‘lgan. Yaqin orada hodisa yuzasidan bayonot berilishi qo‘shimcha qilindi.
Rossiya FVVning 14 nafar mutaxassisi va 4 ta texnika vositasi 300 kvadrat metr maydondagi yong‘inni bartaraf etdi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, bu elektr uskunalaridan foydalanish qoidalarini buzish bilan bog‘liq.
Halok bo‘lganlarning shaxsini aniqlash uchun O‘zbekiston bosh konsulxonasi diplomatlari voqea joyiga yetib bordi, deyiladi mamlakatning Qozon shahridagi bosh konsulligi xabarida. “Rossiya huquq-tartibot idoralari tergov harakatlarini olib bormoqda. Bosh konsulxona vaziyatni nazoratga olgan va vakolatli organlar va tibbiyot muassasalari bilan doimiy aloqada bo‘lib turibdi”.
Bir hafta oldin Rossiyaning Ulyanovsk viloyatidagi YTHda 5 nafar O‘zbekiston fuqarosi halok bo‘lgandi.

В ночь на 24 декабря на территории животноводческого комплекса ООО «Мир» в Елабужском районе Татарстана в России произошёл пожар. По предварительной информации, в результате происшествия погибли 6 человек, из которых 5 граждан Узбекистана, сообщило генеральное консульство страны в Казани.
Для установления личности погибших и их опознания на место происшествия выехали дипломаты генконсульства Узбекистана.
«Правоохранительные органы России проводят следственные действия. Генконсульство взяло ситуацию под контроль и поддерживает постоянный контакт с компетентными органами и медицинскими учреждениями», — говорится в сообщении.
По данным МЧС России, всего в здании находились 39 граждан. Самостоятельно на улицу вышли 33 человека, один из них пострадал.