O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘istonning Aqtau shahri yaqinida Azerbaijan Airlines yo‘lovchi samolyotining qulashi oqibatida ko‘plab qurbonlar bo‘lgani munosabati bilan Ozarbayjon prezidenti Ilhom Aliyev va Rossiya prezidenti Vladimir Putinga hamdardlik bildirdi. Bu haqda prezident matbuot kotibi Sherzod Asadov ma’lum qildi.
“Davlatimiz rahbari barcha jarohat olganlar tez fursatda sog‘ayib ketishlarini tiladi”, — dedi Asadov.
Avval xabar qilinganidek, Azerbaijan Airlines`ning Boku-Grozniy reysi Aqtauda halokatga uchragandi. Samolyot bortida ekipaj a’zolari bilan birga 67 kishi bo‘lgan. Ularning 37 nafari Ozarbayjon, 6 nafari Qozog‘iston, 3 nafari Qirg‘iziston, 16 nafari Rossiya fuqarolari.
Qozog‘iston Favqulodda vaziyatlar vazirligining so‘nggi ma’lumotlariga ko‘ra, 29 kishi, jumladan, 2 bola tirik qolgan, ularning barchasi shifoxonalarga yetkazilgan.

President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev extended condolences to president of Azerbaijan Ilham Aliyev and president of Russia Vladimir Putin following the Azerbaijan Airlines passenger plane crash near the city of Aktau, Kazakhstan, which claimed numerous lives, president’s press secretary Sherzod Asadov announced.
“The head of our state conveyed wishes for a swift recovery to all those injured,” Sherzod Asadov noted.
The plane carrying out a flight from Baku to Grozny crashed near Aktau. It was carrying 67 people, including crew members. Among the passengers were 37 citizens of Azerbaijan, 6 from Kazakhstan, 3 from Kyrgyzstan and 16 from Russia.
According to the latest data from Kazakhstan’s Ministry of Emergency Situations, 29 people, including two children, survived the crash and were hospitalized.