O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘istonning Aqtau shahri yaqinida Azerbaijan Airlines yo‘lovchi samolyotining qulashi oqibatida ko‘plab qurbonlar bo‘lgani munosabati bilan Ozarbayjon prezidenti Ilhom Aliyev va Rossiya prezidenti Vladimir Putinga hamdardlik bildirdi. Bu haqda prezident matbuot kotibi Sherzod Asadov ma’lum qildi.
“Davlatimiz rahbari barcha jarohat olganlar tez fursatda sog‘ayib ketishlarini tiladi”, — dedi Asadov.
Avval xabar qilinganidek, Azerbaijan Airlines`ning Boku-Grozniy reysi Aqtauda halokatga uchragandi. Samolyot bortida ekipaj a’zolari bilan birga 67 kishi bo‘lgan. Ularning 37 nafari Ozarbayjon, 6 nafari Qozog‘iston, 3 nafari Qirg‘iziston, 16 nafari Rossiya fuqarolari.
Qozog‘iston Favqulodda vaziyatlar vazirligining so‘nggi ma’lumotlariga ko‘ra, 29 kishi, jumladan, 2 bola tirik qolgan, ularning barchasi shifoxonalarga yetkazilgan.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев направил соболезнования главам Азербайджана Ильхаму Алиеву и России Владимиру Путину в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате крушения пассажирского самолёта Azerbaijan Airlines близ города Актау в Казахстане. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Шерзод Асадов.
«Глава нашего государства передал пожелания скорейшего выздоровления всем пострадавшим», — отметил Асадов.
Как сообщалось ранее, самолёт рейса «Баку-Грозный» авиакомпании Azerbaijan Airlines потерпел крушение в Актау. На борту находились 67 человек, включая членов экипажа. Среди них 37 граждан Азербайджана, 6 — Казахстана, 3 — Кыргызстана, 16 — России.
По последним данным МЧС Казахстана, выжило 29 человек, из них 2 детей, все они доставлены в больницы.