“Mintaqaviy tahdidlarni o‘rganish markazi” nodavlat notijorat tashkiloti direktori va “O‘zbekiston yangiliklari” (nuz.uz) sayti bosh muharriri Viktor Mixaylov kasallik tufayli 68 yoshida Toshkentda vafot etdi. Bu haqda “O‘zbekiston yangiliklari” nashri xodimlari “Gazeta.uz"ga ma’lum qildi.
Viktor Mixaylov Toshkent farmatsevtika institutini (1978), so‘ngra Fanlar akademiyasi Kimyo instituti aspiranturasini (1986) tugatgan.
SSSR Sog‘liqni saqlash vazirligi Immunologiya institutida (1985−1991), so‘ngra Germaniyaning Hoechst (1990−1996) va Sanavita (1995−2011) farmatsevtika kompaniyalari vakolatxonalarida ilmiy xodim bo‘lib ishlagan.
2014-yildan “O‘zbekiston yangiliklari” sayti bosh muharriri bo‘lgan. 2016-yilning noyabr oyida u “Mintaqaviy tahdidlarni o‘rganish markazi” NNTga asos solgan. Markaz jamiyatning radikallashuvi, ekstremizmning kuchayishi, kiberxavfsizlik va energetika tahdidlari, jumladan, Markaziy Osiyodagi transchegaraviy daryolar bilan bog‘liq xatarlarni o‘rganadi.

В Ташкенте в возрасте 68 лет от болезни скончался директор негосударственной некоммерческой организации «Центр изучения региональных угроз» и главный редактор сайта «Новости Узбекистана» (nuz.uz) Виктор Михайлов. Об этом «Газете.uz» сообщили сотрудники «Новостей Узбекистана».
Виктор Михайлов окончил Ташкентский фармацевтический институт (1978), а затем аспирантуру в Институте химии Академии наук Узбекистана (1986).
Работал научным сотрудником в Институте иммунологии Минздрава СССР (1985−1991), а затем в представительствах немецких фармацевтических компаний Hoechst (1990−1996) и Sanavita (1995−2011).
С 2014 года был главным редактором сайта «Новости Узбекистана». В ноябре 2016 года основал ННО «Центр изучения региональных угроз». Центр занимается изучением таких угроз, как радикализация общества, рост экстремизма, кибербезопасность, энергетические угрозы, связанные в том числе с трансграничными реками в Центральной Азии.