Silk Avia 27-dekabrdan boshlab Toshkent — Zomin — Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha muntazam reyslarni tiklaydi, deya xabar qilmoqda aviakompaniya matbuot xizmati.
25-dekabr kuni O‘zgidromet katta aviabortlarni qabul qilish bo‘yicha ikkinchi bosqich ta’mirlash va qayta jihozlash ishlar boshlanishi munosabati bilan Zomin aeroporti vaqtincha yopilgani haqida xabar bergandi.
Bir tomonlama aviachiptalar narxi 121 ming so‘mdan boshlanadi, reyslar har kuni amalga oshiriladi, deya aniqlik kiritdi aviakompaniya.
Turistik-rekreatsion yo‘nalish faol rivojlanayotgan Jizzax viloyati Zomin tumanidagi aeroport qurilishi iyul oyi oxirida boshlangan va 2023-yil avgust oyi oxirida yakunlangan.
Dastlab, aeroport Let L-410 tipidagi yengil samolyotlarni qabul qilgan. Bir yil o‘tgach, uchish-qo‘nish yo‘lagi magistral samolyotlarni qabul qilish uchun rekonstruksiya qilingani ma’lum bo‘lgandi.

Silk Avia возобновляет регулярные рейсы по маршруту Ташкент-Заамин-Ташкент с 27 декабря, сообщила пресс-служба авиакомпании.
Ранее, 25 декабря, Узгидромет сообщил, что аэропорт Заамина временно закрыт в связи с началом второго этапа работ по реконструкции и переоборудования для создания условий для приёма крупных самолётов.
Стоимость авиабилетов в одну сторону начинается от 121 тысяч сумов, рейсы выполняются на ежедневной основе, уточнили в авиакомпании.
Строительство аэропорта в Заамине Джизакской области, где активно развивается туристско-рекреационное направление, было начато в конце июля и завершено в конце августа 2023 года.
Сначала аэропорт принимал лёгкие воздушные суда типа Let L-410. Через год стало известно, что взлётно-посадочная полоса была реконструирована для приёма магистральных самолётов.