Chilon Lubricants – sanoatning turlicha sohalari uchun sifatli surtish yog‘larining milliy ishlab chiqaruvchisi.
“11 yildan beri biz O‘zbekiston Respublikasi iste’molchilari uchun yuqori sifatli surtish yog‘lari ishlab chiqaryapmiz. Shu vaqt ichida biz mahsulot sifati bo‘yicha birorta shikoyat olmadik. Bizning mijozlarimiz — qabul qilinadigan materiallar uchun vakolatli kiruvchi nazorat xizmatiga ega yirik sanoat va transport korxonalari. Yuqori javobgarlik zonasiga mahsulotni yetkazib berish — biz har kuni va mamnuniyat bilan shug‘ullanadigan ish. “O‘zbekiston temir yo‘llari”, Mudofaa vazirligi, Navoiy kon-metallurgiya kombinati, Angren kon-metallurgiya kombinati, bular bizning ilk va doimiy mijozlarimizdan. Ushbu kompaniyalarning mutaxassislari bilan hamkorlikda biz muayyan vazifalar uchun o‘nlab surtish materiallari ishlab chiqdik. Motor moylarimiz, masalan, 11 yil davomida sanoat sinovlarida va doimiy ekspluatatsiya davomida o‘zining yuqori ish unumdorligini tasdiqladi. Biz sifatli mahsulot ishlab chiqarishni yaxshi bilamiz. Hozirgi vaqtda O‘zbekistonga surtish materiallarini import qilish chet eldan non xarid qilgandek gap”, – deb hisoblaydi Chilon Lubricants’ning ishlab chiqarish va yangi texnologiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Valeriy Li.
chilon lubricants, реклама
2024-yil ichida korxona ishlab chiqarish quvvatlarini yiliga 40 ming tonnagachaga kengaytirdi.
Joriy yilda texnik moylar va plastik surtish moylarining keng qatoriga mahsulotlarning yangi guruhlari qo‘shildi – burg‘ilash eritmalariga surtish qo‘shimchalari va surkash-sovitish suyuqliklari.
Mahsulotlarning geografiyasi ham sezilarli kengaytirildi. Endilikda Chilon va Uno brendlari ostida ishlab chiqariluvchi sifatli moylar va surtish moylarini Farg‘ona vodiysida, Toshkent va Navoiy viloyatlarida xarid qilish mumkin.
Korxonaning laboratoriyasi o‘z texnik bazasini yangiladi va akkreditatsiya sohasidagi o‘lchovlarning 52 ta parametriga ega. Yakunlanmagan 2024-yil davomida laboratoriyada neft mahsulotlarining 17,8 mingta tahlili o‘tkazildi.
“O‘tib borayotgan 2024-yil respublikamiz hayotida qiziqarli voqealarga to‘la bo‘ldi. Ketma-ket iqtisodiy va ijtimoiy islohotlar, ahamiyatli infratuzilmaviy o‘zgarishlar, qiziqarli ishlab chiqarish topshiriqlari va texnik yechimlar O‘zbekistonga iqtisodiy rivojlanish va jahon iqtisodiyotiga integratsiya yo‘lida bir nechta muhim qadamlarni bosib o‘tish imkonini berdi. Mahsulot O‘zbekistonda ishlab chiqarilgan, demak, sifatiga ishonch bildirish mumkin”, – deya ma’lum qildi kompaniya.
Chilon Lubricants jamoasi O‘zbekiston aholisiga 2025-yilda ijodiy va professional muvaffaqiyatlar tilaydi.

Chilon Lubricants – национальный производитель качественных смазочных материалов для различных областей промышленности.
«В течении 11 лет мы производим смазочные материалы высокого качества для потребителей Республики Узбекистан. За это время мы не получили ни одного нарекания по качеству продукции. Наши клиенты – крупные промышленные и транспортные предприятия с компетентной службой входного контроля поступающих материалов. Поставка продукции в зону высокой ответственности – это то, чем мы занимаемся ежедневно и с удовольствием. “Узбекистон Темир Йуллари”, Министерство обороны, НГМК, АГМК, это одни из наших первых и постоянных клиентов. Совместно со специалистами этих Компаний мы разработали десятки смазочных материалов под конкретные задачи. Наши моторные масла, к примеру, подтвердили свою высокую работоспособность в ходе промышленных испытаний и постоянной эксплуатации в течение 11 лет. Мы хорошо умеем делать качественную продукцию. В наше время импортировать в Узбекистан смазочные материалы, это как закупать хлеб из-за границы», – считает заместитель директора по производству и новым технологиям Chilon Lubricants Валерий Ли.
За 2024 год предприятие расширило производственные мощности до 40 тысяч тонн готовой продукции в год.
В текущем году к обширной линейке технических масел и пластичных смазок добавлены новые группы продуктов – смазывающие добавки к буровым растворам и смазочно-охлаждающие жидкости.
Значительно расширена и география доступности продукции. Теперь качественные масла и смазки, выпускаемые под брендами Chilon и Uno можно приобрести в Ферганской Долине, Ташкентской и Навоийской областях.
Лаборатория предприятия обновила свою техническую базу и имеет 52 параметра измерений в области аккредитации. За неполный 2024 год в лаборатории проведено 17,8 тысяч анализов нефтепродуктов.
«Уходящий 2024 год был полон интересных событий в жизни Узбекистана. Последовательные экономические и социальные реформы, значительные инфраструктурные изменения, интересные производственные задачи и смелые технические решения дали Узбекистану возможность пройти несколько важных шагов по пути экономического развития и интеграции в мировую экономику. Сделано в Узбекистане, и значит качеству можно доверять», – поделились в компании.
Коллектив Chilon Lubricants желает жителям Узбекистана творческих и профессиональных успехов в 2025 году.