Men G‘olib Run yugurish musobaqasi 12-yanvar kuni Yangi O‘zbekiston bog‘ida bo‘lib o‘tadi, u yerda mamlakat qurolli kuchlarining mingdan ortiq vakillari, kuch tuzilmalari xodimlari, professional sportchilar va havaskor yuguruvchilar to‘planadi.
• ishtirokchilar to‘planishi: ertalab soat 10:00 da;
• tadbir boshlanishi: soat 11:00 da.
Tadbirning asosiy tashkilotchisi O‘zbekiston Yengil atletika federatsiyasi bo‘lib, u Milliy gvardiya, Mudofaa vazirligi, Ichki ishlar vazirligi, Favqulodda vaziyatlar vazirligi, Davlat bojxona qo‘mitasi va Toshkent shahri hokimligi ko‘magida o‘tkazilmoqda. Bosh hamkor sifatida “O‘zbekneftgaz” AJ ishtirok etmoqda.
Men G‘olib Run harbiy-vatanparvarlik ommaviy yugurish musobaqasi Qurolli Kuchlar va kuch tuzilmalari o‘rtasida shosse yugurishi bo‘yicha O‘zbekiston chempionati doirasida o‘tkazilmoqda. An’anaga ko‘ra, musobaqaning birinchi bosqichi yanvar oyida, ikkinchi bosqichi esa may oyida, Xotira va qadrlash kuniga bag‘ishlab o‘tkaziladi. Men G‘olib Run o‘tib boruvchi kubogi quyidagilar orasida o‘ynaladi:
• Qurolli Kuchlar o‘quv yurtlarining 6 ta jamoasi;
• kuch tuzilmalari ning 7 ta jamoasi.
“Men G‘olib Run yugurish musobaqasi jamiyatda milliy-vatanparvarlik ruhini yuksaltirish, O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari va kuch tuzilmalari vakillari o‘rtasidagi musobaqa hamda do‘stona aloqalarni mustahkamlashga qaratilgan. Ayniqsa, ushbu nufuzli tadbir federatsiya homiyligida o‘tkazilayotgani mamnuniyat uyg‘otadi. Men G‘olib Run nafaqat harbiy xizmatchilar va kuch tuzilmalari xodimlari uchun, balki barcha yugurish ishqibozlari uchun ham yangi sport mavsumiga kuchli start bo‘lib xizmat qiladi”, – dedi Yengil atletika federatsiyasi raisining o‘rinbosari Andrey Abduvaliyev.
Vatanparvarlik ommaviy yugurish musobaqasiga ikkita masofa kiritilgan:
• 3 km;
• 10 km.
Ishtirokchilar uchun slotlarni 8-yanvargacha Yugur.uz platformasidagi havola orqali sotib olish mumkin. Slotlar soni cheklangan:
• 3 km masofaga – 860 ta;
• 10 km masofaga – 640 ta o‘rin mavjud.
Start paketlari narxlari:
• 3 km – 149 ming so‘m;
• 10 km – 199 ming so‘m.
Yugurish ishqibozlari yakka tartibda, idoraviy tuzilmalar uchun jamoaviy musobaqalar tashkil etiladi.
Ishtirokchilarning start paketiga quyidagilar kiradi:
• ko‘krak start raqami;
• My Laps chipi;
• baff;
• Long Sleeve futbolkasi;
• 4 to‘g‘nog‘ich.
Start paketlari 10-yanvar kuni soat 10:00 dan 18:00 gacha Yengil atletika federatsiyasi binosida beriladi. Manzil: Islom Karimov ko‘chasi 98-uy. Mo‘ljal: Paxtakor stadioni.
Men G‘olib Run harbiy-vatanparvarlik ommaviy yugurish musobaqasini o‘tkazish haqidagi rasmiy nizom bilan Yengil atletika federatsiyasi saytida tanishib chiqish mumkin.

Забег Men G’olib Run состоится 12 января на территории парка Yangi O’zbekiston, где соберутся более тысячи представителей вооружённых сил страны, сотрудников силовых структур, профессиональных спортсменов и бегунов-любителей.
- сбор участников: в 10:00;
- старт забега: в 11:00.
Основным организатором мероприятия выступает Федерация лёгкой атлетики Узбекистана при поддержке:
- Национальной гвардии;
- Министерства обороны Республики Узбекистан;
- Министерства внутренних дел;
- Министерства по чрезвычайным ситуациям;
- Государственного таможенного комитета;
- хокимията Ташкента.
Генеральным партнёром мероприятия является АО «Узбекнефтегаз».
Военно-патриотический забег Men G’olib Run проводится в рамках чемпионата Узбекистана по шоссейному бегу среди Вооружённых сил и силовых структур. Традиционно первый этап соревнований проходит в январе, а второй этап — в мае, ко Дню памяти и почестей. Переходящий кубок Men G’olib Run будет разыгран среди:
- 6 команд учебных заведений Вооружённых сил;
- 7 команд силовых структур.
«Забег Men G’olib Run направлен на повышение национально-патриотических настроений в обществе и укрепление соревновательных и дружеских связей среди представителей Вооружённых сил Республики Узбекистан и силовых структур. Особенно приятно, что организация этого престижного мероприятия проходит под эгидой Федерации. Men G’olib Run является мощным стартом не только для военнослужащих и сотрудников силовых структур, но и для всех любителей бега к новому спортивному сезону», — отметил заместитель председателя Федерации лёгкой атлетики Андрей Абдувалиев.
В программу патриотического забега включены две дистанции:
- 3 км;
- 10 км.
Приобрести слоты участников можно до 8 января на платформе Yugur.uz по ссылке. Количество слотов ограничено:
- на 3 км — 860 мест;
- на 10 км — 640 мест.
Стоимость стартовых пакетов:
- 3 км — 149 тысяч сумов;
- 10 км — 199 тысяч сумов.
Любители бега будут соревноваться в индивидуальном зачёте, а для ведомственных структур организуют командные соревнования.
Стартовый пакет участника включает:
- нагрудный стартовый номер;
- чип My Laps;
- бафф;
- футболку Long sleeve;
- 4 булавки.
Выдача стартовых пакетов будет организована 10 января с 10:00 до 18:00 в Федерации лёгкой атлетики по адресу: ул. Ислама Каримова, 98. Ориентир: стадион «Пахтакор».
С официальным положением о проведении военно-патриотического забега Men G’olib Run можно ознакомиться на сайте Федерации лёгкой атлетики Узбекистана.