Zelimxon Haydarovich Haydarov O‘zbekiston tennis federatsiyasi raisi o‘rinbosari etib tayinlandi. Bu haqda payshanba kuni sport tashkiloti matbuot xizmati xabar berdi.
U 23 yil (1993−2016-yillar) O‘zbekistonning birinchi prezidenti Islom Karimov devonining rahbari bo‘lib ishlagan, keyinchalik Prezident administratsiyasida (2016−2018) ham shu lavozimda ishlagan. 2018-yil avgust oyidan Prezident administratsiyasining Moliya-iqtisodiyot bo‘limi mudiri lavozimida ishlab kelayotgan edi .
Iroda Tulaganova va Tennis federatsiyasining yangi rahbari Botir Rahimov.
2019-yildan buyon federatsiya bosh kotibi lavozimida ishlab kelayotgan Iroda Tulaganova ham rais o‘rinbosari etib tayinlandi.
Iroda Tulaganova (1982-yilda tug‘ilgan) — O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan sportchi, yetti karra WTA turniri g‘olibi. “Shuhrat” medali va “O‘zbekiston iftixori” ko‘krak nishoni sohibi. 2019-yil fevral oyida u O‘TF rahbari bo‘lgan.
Tennis federatsiyasi rahbarining boshqa o‘rinbosarlari sifatida avval Buyuk Kelajak kompaniyasida ekspert va Davlat investitsiya qo‘mitasi metodologiya bo‘limining Toshkent shahridagi bosh mutaxassisi lavozimlarida ishlagan Numon Sattarov va Aziz Hamidov bor.
Sardor Botirovich Kamilov tashkilotning yangi bosh kotibi etib tayinlandi.
Eslatib o‘tamiz, 17-fevral kuni “Kapitalbank” asoschisi, “Paxtakor” futbol klubining sobiq prezidenti Botir Rahimov O‘zbekiston tennis federatsiyasiga rais etib saylangan edi. Shuningdek, u moliya, sug‘urta, iste’mol tovarlari, qurilish va oziq-ovqat sanoati sohalarida faoliyat yurituvchi ko‘plab kompaniyalarning asoschisi hisoblanadi.
Botir Rahimov Diyora Usmonova — Bobur Usmanov bevasining turmush o‘rtog‘i (rossiyalik milliarder Alisher Usmonovning jiyani) va birinchi xonim Ziroat Mirziyoyevaning jiyani.

Зелимхон Хайдарович Хайдаров назначен заместителем председателя Федерации тенниса Узбекистана. Об этом сообщила пресс-служба спортивной организации в четверг.
Он 23 года (1993−2016) занимал пост управляющего делами Аппарата первого президента Узбекистана Ислама Каримова, а затем занимал эту должность в Администрации президента (2016−2018). С августа 2018 года работает руководителем Финансово-хозяйственного департамента АП.
Ирода Туляганова и новый глава Федерации тенниса Батыр Рахимов.Ирода Туляганова и новый глава Федерации тенниса Батыр Рахимов.
Ирода Туляганова, с 2019 года работавшая генеральным секретарём федерации, также назначена заместителем председателя.
Ирода Туляганова (1982 г. р.) — заслуженная спортсменка Узбекистана, победительница семи турниров WTA. Обладательница медали «Шухрат» и нагрудного знака «Узбекистон ифтихори». В феврале 2019 года возглавила ФТУ.
Другими заместителями главы Федерации тенниса стали Нумон Уткирович Саттаров и Азиз Шухратович Хамидов, который в прошлом работал экспертом Buyuk Kelajak и главным специалистом отдела методологии в Государственном комитете по инвестициям. Сейчас он является начальником департамента в Министерстве инвестиций, промышленности и торговли.
азиз хамидов, батыр рахимов, зелимхон хайдаров, ирода туляганова, нумон саттаров, сардор камилов, федерация тенниса
Новым генсеком организации стал Сардор Ботирович Камилов.
Напомним, 17 февраля основатель «Капиталбанка», бывший президент футбольного клуба «Пахтакор» Батыр Рахимов избран председателем Федерации тенниса Узбекистана. Он также является учредителем множества компаний, работающих в сфере финансов, страхования, производства товаров народного потребления, строительства и пищевой промышленности. Батыр Рахимов является супругом Диёры Усмановой — вдовы Бабура Усманова (племянника российского миллиардера Алишера Усманова) и племянницы первой леди Зироат Мирзиёевой.