1-6 ноябрь кунлари Vision Care Service (Жанубий Корея) халқаро ташкилоти шифокорлари делегацияси Ўзбекистонга сафар қилади. Сафар «Соғлом авлод учун» жамғармаси билан ҳамкорлик доирасида ташкил этилмоқда, деб хабар қилади «Туркистон-пресс» НАА.
Корейс шифокорлари Фарғона вилоят кўз касалликлари шифохонасида 800 дан ортиқ кишини тиббий кўрикдан ўтказади, шунингдек, 100 нафар беморнинг катарактасини олиб ташлаш ва кўз гавҳарини алмаштириш бўйича жарроҳлик амалиёти ўтказади.
«Соғлом авлод учун» жамғармаси берган маълумотга кўра, бундан ташқари, ўзбек офтальмологлари учун маҳорат сабоқларини ўтказиш режалаштирилмоқда.
Жанубий Корея офтальмологлари илгари ҳам Ўзбекистон шаҳарларида шунга ўхшаш гуманитар акциялар ўтказган эди.

1-6 ноября в Узбекистане будет находиться делегация медиков международной организации Vision Care Service (Республика Корея). Визит организован в рамках сотрудничества с Фондом «Соглом авлод учун», сообщает НИА «Туркистон-пресс».
Корейские медики на базе Ферганской областной офтальмологической больницы проведут диагностические осмотры более 800 человек, а также офтальмологические операции по удалению катаракты и замене хрусталиков глаз для 100 пациентов.
Кроме того, по информации фонда «Соглом авлод учун», планируется провести мастер-классы для врачей-офтальмологов Узбекистана.
Офтальмологи из Республики Корея ранее проводили аналогичные гуманитарные акции в городах Узбекистана.