3 ноябрь куни Ўзбекистоннинг янги элчиси Фурқат Сиддиқов Покистон Президенти Мамнун Ҳусайнга ишонч ёрлиғини топширди, деб хабар қилади ТИВ матбуот хизмати.
Суҳбат чоғида М.Ҳусайн Покистоннинг Ўзбекистон билан кўп қиррали ҳамкорлигини, аввало икки мамлакат ўртасидаги ўзаро манфаатли савдо-иқтисодий ва транспорт-коммуникация алоқаларини кенгайтириш масалаларини чуқурлаштириш истиқболларига тўхталиб ўтди.
Покистон раҳбари икки томонлама парламентлараро ва ижтимоий-маданий алоқаларни мустаҳкамлашга, шунингдек, фан ва таълим соҳаларидаги ҳамкорликни кенгайтиришга ҳам қизиқиш билдирди.

Новый посол Узбекистана в Пакистане Фуркат Сидиков 3 ноября в Исламабаде вручил верительные грамоты Президенту этой страны Мамнуну Хусайну. Об этом сообщила пресс-служба МИД Узбекистана.
В ходе состоявшейся беседы Мамнун Хусайн подчеркнул перспективы углубления многопланового сотрудничества Пакистана с Узбекистаном, прежде всего в вопросах расширения взаимовыгодных торгово-экономических и транспортно-коммуникационных связей.
Глава Пакистана также отметил заинтересованность в укреплении двусторонних межпарламентских и общественно-культурных связей, а также в расширении взаимодействия в сферах науки и образования.