9-13 ноябрда Алишер Навоий номидаги Миллий кутубхонада INFOLIB-2015 IV Миллий ахборот-кутубхона ҳафталиги бўлиб ўтади, дея хабар қилинади кутубхона вебсайтида.
«Бетгерхонлик-2015» давра суҳбати, «Ахборот-кутубхона муассасасининг энг яхши мутахассиси-2015» танлови каби касбга оид тадбирлар билан бирга тақдимотлар, ижодий учрашувлар, китоб-расмли кўргазмалар, маҳорат дарслари, умумтаълим мактаблари ўқувчилари учун адабий, коллеж ва лицей ўқувчилари учун эса мусиқий викториналар ташкил этилади.
Ҳафталик доирасида ахборот-кутубхона муассасалари мутахассислари ва бошланғич синф ўқувчилари учун ахборот маданиятини ва медиа саводхонлигини шакллантириш бўйича маҳорат дарслари, Миллий кутубхона мусиқа фондида сақланаётган нодир грампластинкалар кўргазмаси, хорижий адабиётлар кўргазмаси бўлиб ўтади.
Ўша кунлари жамоат, ёшлар, халқаро ва ижтимоий ташкилотлар тақдимотлари, халқ амалий ҳунармандчилиги йўналишлари бўйича тренинглар ва маҳорат мактаблари, шунингдек, Ўзбекистон Миллий кутубхонаси фаолияти билан яқиндан таништирувчи мавзули экскурсиялар уюштириш режалаштирилмоқда.

С 9 по 13 ноября в Национальной библиотеке Узбекистана будет проходить четвертая Национальная информационно-библиотечная неделя INFOLIB 2015, сообщается на сайте библиотеки.
Наряду с профессиональными мероприятиями, такими как Бетгеровские чтения и конкурс специалистов информационно-библиотечных учреждений, состоятся презентации книг и фильмов, встречи с писателями, поэтами, художниками, артистами, литературная и музыкальная викторины для учащихся.
В рамках недели запланированы выставка раритетных грампластинок из музыкального фонда Национальной библиотеки Узбекистана, выставка зарубежной литературы Фундаментальной библиотеки Академии наук и открытые просмотры новой литературы в читальных залах библиотеки.
Желающие могут посетить презентации общественных, молодежных, международных и социальных организаций, тренинги и мастер-классы по традиционным ремеслам, а также тематические экскурсии по Национальной библиотеке.